Wiadomości

 • Umowa kredytowa na budowę bloku TBS podpisana

  Jak poinformował nas prezes TBS Krzysztof Milewski, podpisano dziś umowę kredytową na kwotę 4 750 000 zł, która przeznaczona zostanie na budowę nowego bloku komunalnego TBS przy ul. Jana Pawła II. Warunkiem otrzymania kredytu był wkład własny spółki oraz gminy w realizację tej inwestycji, której łączny koszt wyniesie 8 500 000 zł. W bloku powstanie 48 nowych mieszkań o przyzwoitym standardzie.


 • Pieśń ujdzie cało – IX Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

  14 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyła się dziewiąta edycja Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało”. Uczestników oceniało jury w składzie: Izabela Jaszczułt – Kraszewska, Anna Ropelewska – Gerek oraz Artur Miler. W kategorii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów I miejsce jurorzy przyznali uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Pułtusku Julicie Czyż. II miejsce zajęła Karolina Michałowska z PSP nr 4 w Pułtusku, III – Alicja Bobowska z PSP nr 1 w Pułtusku, wyróżnienie – Oliwia Baka z Publicznego Gimnazjum w Gzach. Kategoria szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce – Julia Bielińska z ZSZ im. J. Ruszkiwskiego w Pułtusku, II miejsce – Weronika Dawidczyk z ZS im. B. Prusa, III miejsce – Natalia Kisiel z LO im. P. Skargi w Pułtusku, wyróżnienie – Alicja Maciejewska z LO im. P. Skargi. W kategorii piosenka kresowa I miejsce zajęła Karolina Ambroziak z LO im. P. Skargi, II miejsce – Kamil Taperek ze szkoły Podstawowej w Błędostowie. Trzeciego miejsca jurorzy nie przyznali. Wyróżnienie otrzymały uczennice Zespołu Szkół im. B. Prus


 • Zaproszenie na koncert

  Już jutro o godzinie 18:00, w Kościele Zielonoświątkowym, w Akademii Humanistycznej w Pułtusku, odbędzie się kameralny koncert Tomasza Żółtki. Wstęp wolny, zapraszamy serdecznie.


 • Brutalne zabójstwo w Koziegłowach – Prokuratura ujawnia szczegóły

  Oficjalny komunikat Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce z 14 listopada 2018 r.Pod koniec października 2018 r. Prokuratura Rejonowa w Pułtusku wraz z miejscową Komendą Powiatową Policji ustaliła sprawców zabójstwa, zaginionego we wrześniu 2016 r. Stefana T. W toku czynności procesowych ustalono, że we wrześniu 2016 r., pokrzywdzony zamieszkiwał wspólnie z Agnieszką L. i Grzegorzem W z miejscowości K., gm. Pokrzywnica. Do miejsca jego zamieszkania przyszli Arkadiusz Z. i Ariel T., dołączył do nich Daniel G. Pokrzywdzony Stefan T. nie chciał wpuścić ich do środka, więc mężczyźni siłą wdarli się do wnętrza budynku. Zaczęli go szarpać i wyzywać. W trakcie szamotaniny Daniel G. ugodził go nożem, a następnie razem z Arkadiuszem Z. i Arielem T. bili go pięściami i kopali po głowie i całym ciele. Następnie otworzyli okno i wyrzucili Stefana T. na tył budynku. Tam przy użyciu paska do spodni i sznurka przywiązali go w pasie i zaciągnęli do pobliskiego lasu. Ciało pokrzywdzonego wrzucili do błotnistego rowu i skakali po nim, by wcisnąć ciało w ziemię. Wrócili do domu St


 • Migawki filmowe ze spotkania z Arturem Barcisiem

                                                                                                                                                                                                                                                                                              &nb


 • Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz wrócił do urzędu

  Punktualnie o godzinie ósmej do urzędu miasta wpadł Burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz – Czuję się jakbym wczoraj wieczorem stąd wyszedł – mówił i zaczął witać się z lekko zszokowanymi pracownikami. Kiedy już wszedł do gabinetu kwiatami powitała go sekretarz miasta Patrycja Kazimierczak. Na pytanie, czy nie ma prokuratorskiego zakazu sprawowania urzędu Krzysztof Nuszkiewicz odpowiedział, że nie. Nie może tylko zajmować się zamówieniami publicznymi. Niemal natychmiast zaczął działać – jeszcze dziś będzie kontaktował się z nowym właścicielem dworca w sprawie kontynuowania umowy na poczekalnię dla pasażerów. Przed burmistrzem cztery dni pracy. Co prawda obecna kadencja samorządów kończy się jutro (16 listopada), ale dopiero w poniedziałek o godzinie 14 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej nowej, VIII kadencji. Wtedy to Krzysztof Nuszkiewicz przekaże symboliczne klucze do bram miasta nowemu burmistrzowi Wojciechowi Gregorczykowi.


 • Spotkanie z Arturem Barcisiem

  Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela gościła dziś znakomitego aktora Artura Barcisia, znanego m.in. z roli Tadeusza Norka w sitcomie "Miodowe lata", Arkadiusza Czerepacha w serialu "Ranczo", czy też z ról filmowych - np. Wasylko w "Znachorze". Oczywiście Artur Barciś ma na swoim koncie ogromny dorobek aktorski nie tylko filmowy i serialowy, ale przede wszystkim teatralny. O tym wszystkim opowiadał dziś podczas spotkania z pułtuszczanami. Znakomitego artystę oraz publiczność powitała dyrektor biblioteki Bożena Potyraj, zaś spotkanie poprowadziła Anna Mitkowska. 


 • Krzysztof Nuszkiewicz już na wolności!

  Przed chwilą rozmawialiśmy z Krzysztofem Nuszkiewiczem, który potwierdził nam, że w chwili obecnej jest w drodze do Pułtuska. Dziś w godzinach popołudniowych opuścił areszt tymczasowy, w którym przebywał od stycznia tego roku.                                                                                                                                                                                                                                                                                             &nb


 • 194 biało – czerwonych dni

  W maju Prezydent RP Andrzej Duda zaapelował, aby od 2 maja do 11 listopada, z okazji obchodów 100 – lecia odzyskania Niepodległości, na polskich domach, budynkach instytucji, etc., umieszczone zostały flagi narodowe. Na apel Prezydenta odpowiedziały miliony rodaków. Także w Pułtusku biało – czerwonych flag było znacznie więcej niż zwykle. Polska flaga dumnie powiewała przez 194 dni także na budynku siedziby Pułtuskiej Gazety Powiatowej.


 • Burmistrz wychodzi na wolność

  Dziś spełniło się życzenie zawarte w lipcowym felietonie, jaki ukazał się na łamach Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Jego tytuł brzmiał „Uwolnić Krzyśka”. Warto go dziś przypomnieć. „Uwolnić Krzyśka” - taki wpis pojawił się wśród komentarzy pod informacją o przedłużeniu aresztu dla burmistrza Pułtuska Krzysztofa Nuszkiewicza. W środę 27 czerwca pułtuski sąd zajął się wnioskiem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku o przedłużenie aresztu dla Burmistrza Pułtuska Krzysztofa Nuszkiewicza. Prokuratorzy zawnioskowali o przedłużenie aresztu o trzy miesiące, mimo że w kwietniu sąd zgodził się tylko na dwa miesiące. Wtedy sąd uznał, że dwa miesiące wystarczą na dokończenie przesłuchań i zakończenie śledztwa. Minęły te dwa miesiące i… sąd przychyla się do wniosku prokuratury, wydłużając areszt o kolejne trzy miesiące. Jak powiedziała PGP reprezentująca oskarżonego mecenas Ewelina Kaczmarczyk – Rachuba, postanowienie sądu uzasadnione było pojawieniem się nowych wątków, skomplikowaniem sprawy i koniecznością przesłuchania wielu świadków. Przypomnijmy – śledztwo w sprawie nieprawidłowości w szkole w Golądkowie


 • Najmłodsi pułtuszczanie dla Niepodległej

  Dziś przed południem dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 zaprezentowały słowno – muzyczny program patriotyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100. rocznicę odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę. Przedszkolaki wystąpiły przez licznie zgromadzoną publicznością, która nagrodziła je gromkimi brawami. Program przepełniony był pieśniami patriotycznymi, które u niejednego widza wywołały wzruszenie i radość.


 • Biblioteka zaprasza na spotkanie z Arturem Barcisiem

                                                                                                                                                                                                                                                                &nbsp


Ogłoszenia

Pogoda Pułtusk


4°C

  pochmurno z przejaśnieniami

 • ciśnienie: 1039 hPa
 • wiatr: 3.6 m/s
 • wschód: 07:00:34
 • zachód: 15:39:47

pełna prognoza pogody

pełna wersja portalu