:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Polbram i Hotel Narvil obejmie patronatem dwie klasy w CKR w Golądkowie

Wydarzenia, Polbram Hotel Narvil obejmie patronatem klasy Golądkowie - zdjęcie, fotografia
Roussel Fabrice - blog 27/04/2019 14:38

W czwartek 25 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie odbyła się konferencja pt. "Łączenie potencjału gospodarczego, edukacyjnego i naukowego determinantem sukcesu absolwenta szkoły zawodowej".

W szkole gościli m.in. zastępca burmistrza miasta Pułtusk Tomasz Sobiecki, prezes zarządu oddziału powiatowego ZNP Maria Korbal oraz wójtowie okolicznych gmin.

Odbyły się prelekcje: "Szkoła zawodowa XXI wieku" , "Absolwenci szkół zawodowych na rynku pracy", "Oczekiwania pracodawców wobec absolwentów szkół zawodowych", "Kierunki i znaczenie współpracy szkół rolniczych z instytutami badawczymi MRiRW (na przykładzie IUNG-PIB" wygłoszone przez przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Warszawie, Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy w Warszawie, Hotelu Narvil w Serocku, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB w Puławach.

Podpisano dwa porozumienia z przedstawicielami firm, na mocy których firma "Polbram" od września 2019 roku obejmie patronatem klasę I szkoły branżowej kształcącej w zawodzie Mechanik Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych a firma "Hotel Narvil" klasę I Technikum kształcącego w zawodzie Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.

W ramach porozumienia hotel Narvil oraz firma Polbram zobowiązały się m.in. do umożliwienia realizowania zajęć praktycznych na terenie firmy, umożliwienia odbywania praktyki zawodowej w firmie i wakacyjnych staży zawodowych, ufundowania stypendium dla uczniów klasy objętej patronatem osiągających najlepsze wyniki nauczania w danym roku szkolnym, zaangażowania w organizację konkursów zawodowych, rozwijających zainteresowania uczniów.

Współpraca pomiędzy szkołami zawodowymi a przedsiębiorstwami przynosi korzyści wszystkim stronom zaangażowanym w projekt. Uczniom da możliwość nabycia praktycznych umiejętności w rzeczywistych warunkach pracy, zapoznanie z wymaganiami pracodawców i szybkie podjęcie pracy w zawodzie, przedsiębiorstwo zyska dobrze przygotowanych potencjalnych kandydatów do pracy w związku z czym obniży koszty związane z rekrutowaniem pracowników, szkoła zyska dobre świadectwo dzięki właściwemu przygotowaniu ucznia do wejścia na rynek pracy.

Podczas konferencji wręczono nagrody w konkursach zawodowych.

Na zakończenie odbyła się degustacja potraw "Kuchni Świata" przygotowanych przez uczniów szkoły.

 Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama