Reklama

Jubileuszowa XX Zbiorowa Wystawa Artystów Pułtuskich

Dziś w Galerii MCKiS w Pułtusku już po raz dwudziesty odbyła się Zbiorowa Wystawa TERAZ PUŁTUSK - PułtuskArt 26. Wernisaż wystawy otworzyła Dyrektor MCKIS Ewelina Wielechowska wraz z Burmistrz Miasta Pułtusk Beatą Jóźwiak.

Tegoroczna odsłona wydarzenia cieszy się ogromnym zainteresowaniem lokalnego środowiska artystycznego. Swoje dzieła zaprezentowało aż 32 artystów, którzy udowodnili, że Pułtusk i jego okolice kryją w sobie niezwykły potencjał twórczy.                 W murach galerii zgromadzono prace reprezentujące niemal pełne spektrum sztuk wizualnych i rzemiosła artystycznego. Wśród eksponatów znajdują się tradycyjne formy, takie jak: malarstwo i rysunek, grafika komputerowa, ceramika, artystyczny haft, różnorodne, unikalne formy rękodzieła.

Różnorodność technik sprawia, że wystawa ma charakter eklektyczny i każdy miłośnik sztuki – niezależnie od swoich upodobań – znajdzie na niej coś, co go poruszy lub zainspiruje.                                                                                                                                              W Galerii zobaczycie prace być może waszych sąsiadów czy znajomych, dlatego warto poświęcić czas i zobaczyć jakie pasje grają im w duszach. A są to: Anna Bugaj, Tomasz Cieślik, Danuta Czerwińska, Anastazja Dublińska, Monika Dziełak, Adam Gocławski, Julia Grzybowska, Barbara Karasiewicz-Melerska, Edyta Karpińska, Agnieszka i Jarosław Komstowie, Maria Komsta, Grażyna Kozioł, Anna Lubecka, Justyna Kucharczyk, Marek Leleń, Jerzy Lęczewski, Bożena Maga, Maja Maryniak, Barbara Okońska, Paulina Ostrowska, Barbara Popielska, Kamila Popko, Wiesława Przygodzka, Teresa Sawicka, Magdalena Suchta, Anna Szczepanik, Jacek Szota, Halyna Tytomyr, Lucyna Trukawka, Grażyna Warda-Ptak, Sławomir Wasilewski, Bogusława Woźniak.

Reklama

Z okazji jubileuszu Burmistrz Miasta Pułtusk Beata Jóźwiak ufundowała tort dla artystów i odwiedzających dzisiejszy wernisaż. Wszyscy artyści otrzymali podziękowania i kwiaty.

Zaplanuj wizytę – wystawa otwarta przez całe wakacje

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w piątkowym wernisażu, mamy dobrą wiadomość. Prace pułtuskich artystów można oglądać przez cały okres letni – wystawa potrwa aż do 28 sierpnia 2026 roku.

W okresie wakacyjnym Galeria MCKiS dostosowała swoje godziny otwarcia do potrzeb zwiedzających i zaprasza w następujących dniach:

Reklama

od poniedziałku do piątku: w godzinach 8:00 – 16:00,

w soboty: w godzinach 10:00 – 18:00.

Ważna informacja: Wstęp na wystawę jest całkowicie bezpłatny. To doskonała okazja do spędzenia wakacyjnego popołudnia lub weekendu w towarzystwie rodzimej sztuki wysokich lotów.

Informacje praktyczne dla zwiedzających:

Miejsce: Galeria Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku

Adres: ul. Plac Teatralny 4, 06-100 Pułtusk

            

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 27/06/2026 11:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo pultusk24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości