Reklama

Braki wody w Pułtusku. Już w 2024 roku w słynnych raportach ostrzegały o tym Marzena Cendrowska i Monika Brason

Wszystkim przerażonym tym, co dzieje się w Pułtusku w związku z wodą, polecamy odsłuchanie sesji Rady Miasta z 2 października 2024 roku. Była to sesja zwołana w celu omówienia słynnych raportów o stanie miejskich spółek, przygotowanych przez prezesów na polecenie pełniącej obowiązki burmistrza Pułtuska Marzeny Cendrowskiej.

Inicjatorka powstania raportów – jak sama mówiła – chciała uzmysłowić radnym, a przede wszystkim mieszkańcom, jak trudna jest sytuacja miejskich spółek. To, co ówczesna dyrektor PWIK Monika Brason mówiła podczas tamtej sesji, dziś brzmi jak przepowiednia.

Tamta dyskusja była wyjątkowa i nie powtórzyła się w tak kompleksowej formie. Rada Miasta nigdy później nie zajmowała się sprawami spółek w tak szerokim zakresie. Trudno również sobie przypomnieć, aby radni w swoich interpelacjach w sposób kompleksowy pytali o sytuację spółek. Dopiero teraz, gdy miasto boryka się z problemami z dostawą wody, radni zaczęli kierować w tej sprawie interpelacje.

Reklama

Zachęcamy do odsłuchania zapisu sesji od 3 godziny i 20 minuty.

Link do zapisu sesji

Sesja Rady Miejskiej 2 października 2024 roku

 

Co ciekawe cały raport dotyczący wszystkich spółek jest dostępny na Facebooku miasta. Można go przeczytać tu:

Raport o stanie spółek miejskich gminy Pułtusk

 

Raporty powstały, władza w mieście się zmieniała i wydaje się, że poszły w zapomnienie. Brak ambitnych działań w tym temacie w kontekście utworzenia nowego stanowiska II zastępcy burmistrza jawi się jak jakiś ponury żart. Można by go sparafrazować słynnym powiedzeniem, że władza sama się umyje i napoi – mieszkańcy mogą być skazani na wodę z butelek. Oby tak się nie stało.

Reklama

Jeszcze jedna gorzka uwaga – jak dotychczas w bieżącej kadencji rady najwięcej słów, wypowiedzi i emocji było na sesji, kiedy… dzielono stanowiska pod nową koalicję. Nic tak rady jak dotychczas nie emocjonowało jak podział stołków.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/05/2026 19:17
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Norek 2026-05-07 07:59:32

    Tak naprawdę od paru burmistrzów wstecz temat wody jest spychany na później i tu należy się cofnąć do czasów kiedy byłem małym chłopcem bo wtedy po raz ostatni była jakaś prawdziwa inwestycja w tym kierunku. Szanowni mieszkańcy Pułtuska musicie w końcu zrozumieć że nasi szanowni rzadziciele prowadzą własne pojęcie jak gospodarować Pułtuskiem ( i tu należy z góry wskazać że temat dotyczy czasów od 89 r) . Nie liczy się dobro mieszkańców tylko stołki układy i możliwości zarobienia na jakimś geszefcie. Cała reszta to zasłona dymna dla otumanionego narodu. W momencie kiedy to zrozumiecie i klapki opadną z oczu uznacie bezsens Waszego oburzenia na ludzi których wybraliście do rady miasta. Nam oni nie są potrzebni tak naprawdę wystarczy jeden menadżer z prawdziwego zdarzenia który z pieniędzy które są realnie potrafiłby je ukierunkowywać na najpotrzebniejsze kierunki inwestycyjne.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    swen38 2026-05-07 09:07:09

    Ci, którzy po raz kolejny wybrali pisowsko-peedelowską sitwę powinni być zadowoleni. Była szansa na zmiany, lecz niestety na stanowisku burmistrza mamy kogoś, kto nawet szaletem miejskim zarządzać nie powinien! Proponuję powołać jeszcze jednego zastępcę burmistrza, może od tego wody przybędzie! Kobieto, zajmij się barwieniem wnucząt, może to potrafisz!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo pultusk24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości