Reklama

Reymontowska tradycja w Pułtusku. Wesele Boryny w Domu Polonii

Dziedziniec zamkowy na chwilę zamienił się w barwną, tętniącą życiem i folklorem wieś z kart nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści. II Festiwal Reymontowski przyniósł mieszkańcom Pułtuska oraz gościom niezapomniane emocje, łącząc magię literatury z tradycyjnym teatrem i tańcem.

W amfiteatrze Domu Polonii w Pułtusku odbyło się widowisko taneczne pt. „Wesele Boryny”. Spektakl został mistrzowsko zagrany i odtańczony przez Amatorski Zespół Regionalny im. Władysława Stanisława Reymonta z Lipiec Reymontowskich. Artyści w przepięknych, tradycyjnych strojach przenieśli widzów w świat dawnych obrzędów weselnych, a na zakończenie wieczoru na wszystkich uczestników czekał pyszny, staropolski poczęstunek.

Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Dom Polonii w Pułtusku.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo pultusk24.pl




Reklama