Dziedziniec zamkowy na chwilę zamienił się w barwną, tętniącą życiem i folklorem wieś z kart nagrodzonej Nagrodą Nobla powieści. II Festiwal Reymontowski przyniósł mieszkańcom Pułtuska oraz gościom niezapomniane emocje, łącząc magię literatury z tradycyjnym teatrem i tańcem.
W amfiteatrze Domu Polonii w Pułtusku odbyło się widowisko taneczne pt. „Wesele Boryny”. Spektakl został mistrzowsko zagrany i odtańczony przez Amatorski Zespół Regionalny im. Władysława Stanisława Reymonta z Lipiec Reymontowskich. Artyści w przepięknych, tradycyjnych strojach przenieśli widzów w świat dawnych obrzędów weselnych, a na zakończenie wieczoru na wszystkich uczestników czekał pyszny, staropolski poczęstunek.
Organizatorami wydarzenia byli: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Dom Polonii w Pułtusku.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze