:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

„O Wolną i Niepodległą Polskę”

Wydarzenia, Wolną Niepodległą Polskę” - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/06/2019 13:32

To tytuł spektaklu teatralnego, wystawionego w środę 12 czerwca, w pułtuskim Kinie „Narew”, według scenariusza i w reżyserii Grzegorza Milczarczyka.

W kwietniu bieżącego roku minęła 70. rocznica pokazowych procesów, w których w 1949 roku, za działalność antykomunistyczną, skazanych zostało 29, w większości jeszcze bardzo młodych, mieszkańców Pułtuska i okolic.

Po 70. latach od tych wydarzeń, organizatorzy spektaklu starali się zwrócić uwagę na tragiczne, często zapomniane losy, przedstawić idee, które stały za decyzjami młodych ludzi, oddać hołd ich poświęceniu.

Przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Sztuki Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Kultury. Napisania scenariusza i wyreżyserowania spektaklu podjął się znany aktor, reżyser i pedagog Grzegorz Milczarczyk. Koordynatorem projektu była Monika Żebrowska.

Patronat honorowy nad spektaklem sprawowali: Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Starosta Pułtuski Jan Zalewski oraz Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk.Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama