:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mechanizm do rolet w kasecie

Borys Szuk - blog 05/01/2019 14:27

Rolety w kasecie są o wiele bardziej funkcjonalne niż wolnowiszące, a także znacznie lepiej się prezentują. Największą częścią składową jest oczywiście materiał, ale najważniejszą, odpowiedzialną za obsługę, jest mechanizm. Dzięki czemu roleta może swobodnie zwijać się i rozwijać?

Przeczytaj również: https://www.agatarolety.pl/blog/o-czym-nalezy-pamietac-wybierajac-rolety-w-kasecie/

Mechanizm zwykle montuje się go po jednej ze stron profilu. Musi być odpowiednio dopasowany do modelu wybranej kasety. W przeciwnym wypadku poszczególne komponenty mogą o siebie zawadzać, co uniemożliwi poprawne działanie. Co powinno wchodzić w skład elementów mechanizmu rolety w kasecie?

Podstawowe elementy

Sam mechanizm jest bardzo prosty – składa się z trybików (w kształcie kół zębatych), łańcuszka i elementu hamującego. Całość jest przymocowana za pomocą wkrętów do kasety i dyskretnie pod nią ukryta. Po bokach profilu montuje się także nakładkę z wycięciem, przez które przełożony jest łańcuszek. Ważnymi komponentami są także elementy łożyskujące, umożliwiające obrót rury rolety – to dzięki nim można swobodne podciągać i opuszczać roletę.

Ważnym elementem są prowadnice. Nie są wymagane, ale świetnie współpracują i zwiększają wydajność rolety. Dzięki nim materiał rozwija się równo i idealnie przylega do okna, dzięki czemu nie powstają żadne prześwity. Co więcej, tkanina jest zabezpieczona przed wszelkimi urazami, ponieważ nie zagina się ani wykrzywia.

Dodatki

Korzystanie z rolety uprzyjemniają także dodatkowe akcesoria. Łańcuszek do rolet bywa kłopotliwy – plącze się, przycina, zrywa itp. Obciążnik i mechanizm napinający pozwalają zapomnieć o tych problemach. Dzięki nim całość dodatkowo lepiej wygląda – smętnie zwisający sznureczek nie prezentuje się zbyt korzystnie.

Jeśli nie wybrało się prowadnic, konieczne może być użycie obciążnika do materiału rolety. Sprawi, że będzie równomiernie dociążona, przez co będzie atrakcyjniej wyglądać. Zmniejszy to także ryzyko zagnieceń i odkształceń.

Mechanizm rolety jest bardzo prosty, dlatego warto go dokładnie poznać. Dzięki temu można wiedzieć, jak najlepiej dostosować go do swoich potrzeb. Kilka prostych tricków i dodatków sprawi, że będzie w pełni funkcjonalna, ładna i wygodna.

Tekst powstał we współpracy z Agatarolety.pl

Mechanizm do rolet w kasecie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama