Reklama

Pierwszy wypadek na nowo otwartej obwodnicy Pułtuska. Zderzenie osobówki z ciężarówką

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było prawdopodobną przyczyną groźnie wyglądającego wypadku, do którego doszło w piątek, 19 czerwca. W miejscowości Głodowo, w miejscu łączenia się drogi krajowej nr 57 z nowo otwartą obwodnicą Pułtuska, zderzyły się samochód osobowy oraz ciężarówka. To oficjalnie pierwszy wypadek zarejestrowany na tym nowym odcinku drogowym.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do służb ratunkowych w piątkowe popołudnie. Ze względu na udział pojazdu wielkogabarytowego, na miejsce zadysponowano znaczne siły ratownicze. W akcji usuwania skutków kolizji brały udział cztery zastępy straży pożarnej: jeden z JRG Pułtusk, dwa z JRG Maków Mazowiecki oraz ochotnicy z OSP Głodowo – łącznie 18 ratowników.

Choć oba pojazdy uległy poważnym uszkodzeniom, a zdarzenie zapisało się jako pierwsza kolizja w historii nowej inwestycji drogowej, kluczowa informacja była pomyślna – w zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Ruch w miejscu łączenia DK 57 z obwodnicą był przez pewien czas utrudniony, a strażacy zabezpieczali teren i usuwali z jezdni resztki powypadkowe.

Reklama

Nowo otwarta trasa miała poprawić komfort jazdy, jednak to pierwsze zdarzenie pokazuje, że kierowcy muszą dopiero przyzwyczaić się do nowej organizacji ruchu. Policja i służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i dokładne pilnowanie znaków drogowych na całym węźle.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: JRG Pułtusk
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo pultusk24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości