:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

PPUK na skraju upadku

Komisja Rewizyjna w nowym składzie przeanalizowała dokumenty finansowe miejskich spółek. O ile Towarzystwo Budownictwa Społecznego ma się dobrze, o tyle stan Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych przedstawia się tragicznie. Jak powiedział jeden z członków komisji, radny Sławomir Krysiak podczas sesji, która odbyła się 5 marca, jeśli nie zostaną podjęte drastyczne decyzje właścicielskie, rok 2018 będzie ostatnim rokiem jej istnienia.

Jeszcze w latach 2013-14 spółka odnotowała niewielki zysk - odpowiednio 65 tys zł i 41 500 zł.

W 2015 roku odnotowano pierwszą stratę, która wyniosła ponad 450 tys., w 2016 r prawie 800 tys, a w 2017 r, według wstępnych danych 1 mln 400 tys. Jeśli potwierdzą się wstępne wyliczenia za 2017 rok, to zobowiązania pieniężne spółki wysokości 1 mln 800 tys, nawet gdy pomniejszymy je o należności wysokości 700 tys, przekroczą znacznie wartość jej majątku, który w tej chwili wynosi niecały milion.

Sławomir Krysiak w imieniu komisji zakomunikował, że wobec tragicznej sytuacji spółki, nadszedł czas na drastyczne i radykalne decyzje właścicielskie dotyczące struktury działania przedsiębiorstwa, zatrudnienia itp., i powinny one dotyczyć także Rady Nadzorczej, która pozytywnie opiniowała pracę zarządu spółki.

Obecny na sesji prezes PPUK Sławomir Bloch po wypowiedzi radnego Krysiaka odpowiadał na pytania Ireneusza Purgacza.


Samorząd, - więcej informacji