Reklama

Nadchodzi fala afrykańskich upałów. IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu pułtuskiego!

Mieszkańcy powiatu pułtuskiego muszą przygotować się na nadchodzące tropikalne dni. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) wydał oficjalne ostrzeżenie pierwszego stopnia przed niebezpiecznie wysokimi temperaturami. Z prognoz wynika, że to dopiero początek długiej i męczącej fali gorąca.

Ostrzeżenie meteorologiczne wchodzi w życie dziś (czwartek 25 czerwca) o godzinie 12:00 i w pierwszej fazie potrwa do soboty (27 czerwca) do godziny 10:00.

Jak będzie wyglądał przebieg pogody w najbliższych dniach?

Czwartek (25.06) - temperatura maksymalna w ciągu dnia sięgnie od 28°C do 30°C.
Piątek (26.06) - słupki rtęci poszybują jeszcze wyżej – termometry w cieniu pokażą od 30°C do 32°C.
Noce - przyniosą chwilową ulgę, jednak temperatura minimalna nie spadnie poniżej 14°C – 17°C.

Będzie jeszcze goręcej. IMGW zapowiada wyższy stopień zagrożenia

Reklama

Wszystko wskazuje na to, że najbliższy weekend spędzimy w pełnym słońcu, a upały szybko nie odpuszczą. W uwagach do komunikatu IMGW pojawiła się ważna informacja - ostrzeżenie najprawdopodobniej będzie kontynuowane z wyższym (drugim) stopniem zagrożenia.

Temperatura maksymalna przekraczająca 30°C utrzyma się co najmniej do poniedziałku – ostrzegają synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie.

Jak przetrwać upały? Podstawowe zasady bezpieczeństwa

W związku z tak wysokimi temperaturami apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Upał to poważne obciążenie dla organizmu, zwłaszcza dla dzieci, seniorów oraz osób z chorobami krążenia.

Reklama

Pij dużo wody – nie czekaj, aż poczujesz pragnienie. Dorosły człowiek w czasie upałów powinien wypijać minimum 2–3 litry płynów dziennie.

Unikaj słońca w godzinach szczytu – między 11:00 a 16:00 staraj się pozostać w cieniu lub w chłodnych pomieszczeniach.

Chroń głowę i skórę – noś czapkę lub kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i stosuj kremy z filtrem UV.\

Zadbaj o zwierzęta – zapewnij swoim pupilom stały dostęp do świeżej, chłodnej wody i nie zostawiaj ich na pełnym słońcu.

NIGDY nie zostawiaj nikogo w samochodzie – dotyczy to zarówno dzieci, jak i zwierząt. W upalne dni wnętrze auta rozgrzewa się do kilkudziesięciu stopni w zaledwie kilka minut, stając się śmiertelną pułapką.

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo pultusk24.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości