:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Zegrzyńscy żołnierze strzelają już z Grotów

Komunikaty, Zegrzyńscy żołnierze strzelają Grotów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal pultusk24.pl 20/11/2019 10:16

W czwartek, 14 listopada, na strzelnicy garnizonowej w Kątach Węgierskich, odbyły się strzelania z karabinków MSBS Grot żołnierzy Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Wcześniej wyznaczeni instruktorzy uczestniczyli w szkoleniach w Fabryce Broni, a żołnierze batalionu brali udział w szkoleniach, treningach i egzaminie z budowy oraz z zasad bezpiecznej eksploatacji broni. To po treningowym, drugie strzelania amunicją ostrą kompanii radiowej Centrum. Tym razem wykonywali oni już dzienne i nocne strzelania bojowe z Grotów.

„Karabinek Grot to nowoczesna broń odpowiadająca na podstawowe potrzeby skuteczności działań współczesnego żołnierza na polu walki. Jego zalety to to z pewnością precyzja oraz duże możliwości modyfikacji. Wyposażenie batalionu zabezpieczenia w ten nowy karabinek z pewnością przyczyni się do zwiększenia efektywności wykonywanych strzelań.” - podkreślił dowódca batalionu zabezpieczenia CSŁiI ppłk Sławomir Sosnowski.

„Z punktu widzenia użytkownika jest to broń łatwa w obsłudze, przemyślana i ergonomiczna. Jak wszystko co nowe, wymaga czasu na wdrożenie. Co zasługuje na dużą pochwałę to miękki i płynnie „pracujący” spust. Dzięki zastosowaniu przeziernika naprowadzanie na cel jest proste. Warto dodać także to, że niski odrzut pozytywnie wpływa na komfort strzelającego.” – dodał żołnierz kompanii radiowej st. szer. Tomasz Chmielewski, który wykonywał w tym dniu te strzelania.

Karabinki Groty aktualnie przydzielone są żołnierzom batalionu zabezpieczenia, a od 2020 roku będą mogli z nich korzystać także żołnierze odbywający w Centrum szkolenie kursowe.

***

Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu im. gen. bryg. Heliodora Cepy jest jednostką wojskową podporządkowaną od 1 października 2019 roku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej. Od 2020 roku tutaj rozwijane będą również kompetencje podoficerów, oficerów młodszych oraz instruktorów, a jego działalność zostanie także rozszerzona o obszar cyberobrony. Obecnie w Centrum formowana jest Szkoła Podoficerska SONDA, gdzie wprowadzany będzie nowy model kształcenia wojskowych specjalistów.

Tekst: kpt. Krzysztof Baran

Zdjęcia: DWOTOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama