:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Straż Pożarna, Zawody sportowo pożarnicze Płocochowie - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 17/09/2019 12:32

15 września, w Płocochowie, odbyły się gminne zawody sportowo – pożarnicze. Zostały one zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Płocochowie, Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Pułtusku przy udziale i pomocy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz Urzędu Miejskiego w Pułtusku.

Do rywalizacji zostało zgłoszonych 10 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat i powyżej 16 lat. Zawody rozgrywane były zgodnie z regulaminem zawodów sportowo – pożarniczych ochotniczych straży pożarnych z 2011r. Na jego podstawie drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m i ćwiczenie bojowe.

Zawody sportowo – pożarnicze to przede wszystkim forma zabawy, ale również ocena stanu wyszkolenia pożarniczego jednostek OSP oraz popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Cykliczność tej imprezy (zawody szczebla gminnego organizowane są co roku) przyczynia się bezpośrednio do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego oraz podniesienia poziomu bezpieczeństwa nie tylko na terenie Gminy Pułtusk, ale również na terenie całego powiatu.

Po zakończeniu zawodów komisja sędziowska w składzie: bryg. Cezary Kisiel – sędzia główny zawodów, bryg. Stanisław Brzozowski – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pułtusku i zarazem członek komisji sędziowskiej i Jacek Skórzyński – członek komisji sędziowskiej dokonała następujących rozstrzygnięć:

w kategorii w grupie „C” – (żeńskie drużyny pożarnicze):

I miejsce – drużyna OSP Pułtusk

II miejsce – drużyna OSP Trzciniec

w kategorii MDP (do 12 lat):

I miejsce – młodzieżowa drużyna pożarnicza z OSP Trzciniec

w kategorii powyżej 16 lat w grupie „A” (męskie drużyny pożarnicze):

I miejsce – OSP Przemiarowo

II miejsce – OSP Głodowo

III miejsce – OSP Pułtusk

IV miejsce – OSP Płocochowo

V miejsce – OSP Trzciniec

VI miejsce – OSP Kacice

VII miejsce zajęło OSP Grabówiec

Po ogłoszeniu wyników burmistrz Wojciech Gregorczyk oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Pułtusku dh Tadeusz Nalewajk wręczyli wszystkim drużynom pamiątkowe dyplomy i nagrody, a zwycięzcom poszczególnych grup dodatkowo puchary. Ponadto wszystkim uczestnikom zawodów zapewniono napoje oraz wyżywienie.

Wzajemna rywalizacja była wspierana dopingiem mieszkańców Płocochowa oraz zaproszonych gości. Szczególne słowa podziękowania należą się przedstawicielom Komendy Powiatowej PSP w Pułtusku, którzy zadbali o sprawny przebieg imprezy i funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, którzy czuwali nad bezpieczeństwem podczas zawodów.

Wydział Zarządzania Kryzysowego,

Spraw Wojskowych i Straży Miejskiej

 

 Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama