:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Zatrzymano drugiego sprawcę rozboju na stacji paliw w Zbroszkach

Sprawy kryminalne, Zatrzymano drugiego sprawcę rozboju stacji paliw Zbroszkach - zdjęcie, fotografia

Zaledwie kilkudziesięciu minut potrzebowali policjanci na ustalenie napastników, którzy napadli na stację paliw w Zbroszkach. Jeden z nich trafił w ręce Policji niezwłocznie po zdarzeniu. Drugi do poniedziałku 19 marca ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki metodom pracy operacyjnej został zatrzymany – nie uniknie odpowiedzialności.

Do napadu na stację paliw w Zbroszkach doszło na początku marca. Monitoring zarejestrował, sylwetki dwóch napastników i pojazd, którym się poruszali. Jeden z mężczyzn obezwładnił pracownika gazem, wszedł do budynku stacji i zażądał wydania pieniędzy. Ukradł kasetkę, w której było około 1 000 zł i oddalił się z czekającym na niego w Matizie mężczyzną. Policjanci jeszcze tego samego dnia namierzyli miejsce, gdzie porzucony został pojazd i zatrzymali jednego z napastników – tego, który „oczekiwał” na kolegę podczas zdarzenia. Policjanci nie pozostali bierni w działaniu, prowadzili kolejne ustalenia. Wnikliwa praca operacyjna funkcjonariuszy doprowadziła do drugiego sprawcy. W poniedziałek został zatrzymany.

Dzisiaj wobec 33 – letniego mieszkańca gminy Pokrzywnica został zastosowany dwumiesięczny areszt. Mężczyzna został już przewieziony do Zakładu Karnego.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Sprawy kryminalne, - więcej informacji