:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C bezchmurnie

Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Policja, Zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - zdjęcie, fotografia

Przebywając w czasie wolnym od służby, dyżurny z pułtuskiej jednostki zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz uniemożliwił dalszą jazdę 27 – letniemu mieszkańcowi powiatu makowskiego, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Był pijany. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę. Około godz. 16 dyżurny pułtuskiej jednostki będąc w czasie wolnym od służby kierował swoim samochodem, gdy spostrzegł w lusterku, że z dużą prędkością zbliża się do niego kierowca Opla. Z przeciwka, po swoim pasie, jechała inna osobówka. W chwili, gdy kierowca Opla zaczął go wyprzedzać, pojazd z naprzeciwka zmuszony był zjechać na pobocze. By przejazd był bezkolizyjny policjant zrobił to samo. Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy Opla wzbudziło u dyżurnego podejrzenia. Styl jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu.

Zdając sobie sprawę z tego, że kontynuacja jazdy autem przez taką osobę może stanowić ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, w tym osób pieszych zatrzymał kierowcę, a ze stacyjki wyciągnął kluczyki.

Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze poddali mężczyznę badaniu na trzeźwość. Jak się okazało 27 - latek był kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjant swoją postawą nie dopuścił do zagrożenia życia i zdrowia innych osób. Dzięki jego szybkiej reakcji być może udało się zapobiec tragedii. Nietrzeźwemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Policja, - więcej informacji