:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

„Zaczytane Przedszkole” w Winnicy

Przedszkola, „Zaczytane Przedszkole” Winnicy - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 05/05/2017 15:34

  21 kwietnia w Samorządowym Przedszkolu w Winnicy odbył się festyn „Piątek z książką”. Wydarzenie było zwieńczeniem działań realizowanych od października w ramach ogólnopolskiego projektu „Zaczytane Przedszkole”. Od października dzieci uczestniczyły w debacie przedszkolnej „Książka naszym przyjacielem” gdzie wypowiadając się miały udowodnić, że książka jest lepsza od telewizora czy komputera, organizowany był również konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona książka”, oraz kącik „Podziel się książką”, gdzie w ogólnodostępnym miejscu na stojaczku można było pożyczyć sobie bajkę udostępniając swoją. Przedszkolaki poznały pracę drukarza oraz pisarkę Joannę Brodowską z Ostrołęki. Bal karnawałowy jaki odbywał się na początku roku także był elementem projektu. Trzeba było się przebrać za postaci z bajek. Na festynie „Piątek z książką” dostępna była wystawa książek z biblioteki, kiermasz, gdzie można było zakupić nową publikację. Nie mogło zabraknąć występów artystycznych, między innymi inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu grupy „Pszczółki”. Tego dnia, dzieciom bajki czytał wójt gminy Winnica Mariusz Kowalewski, dyrektor ZPO Andrzej Zaręba, wicedyrektor ZPO Anna Jacek Walesiak, kierownik ZPO Marianna Zawadzka i dyrektor biblioteki gminnej Jadwiga Chorzela. W konkursie „Moja wymarzona książka” miejsca i nagrody otrzymali ex aequo Damian Zalewski, Basia Dąbrowska, Julia Wróblewska i Nadia Fabisiewicz. Celem programu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Przedszkole otrzyma teraz Certyfikat „Zaczytane Przedszkole”. Koordynatorem przedsięwzięcia była wychowawczyni grupy Leśne Ludki Dorota Bieńkowska. Dzieci i wychowawcy dziękują pani Jadwidze Chorzela za lekcje w bibliotece, które od wielu lat organizuje. Trzeba przyznać, że winnickie przedszkole jest bardzo aktywne co jest szczególnie istotne dla rozwoju najmłodszych.    

Reklama

„Zaczytane Przedszkole” w Winnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama