:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

XXIV Ciechanowska Jesień Poezji w Lelewelu

Wydarzenia, Ciechanowska Jesień Poezji Lelewelu - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/10/2019 09:00

Organizatorzy XXIV Ciechanowskiej Jesieni Poezji wybrali Pułtusk i Pułtuską Książnicę na promocję 21. numeru Ciechanowskich Zeszytów Literackich pt. „Wiktor Teofil Gomulicki (1882 – 1919), jeden z najważniejszych twórców pozytywizmu”.

Wiktor Gomulicki, to postać bardzo ważna dla Pułtuska – był tym, który pierwszy w literaturze nobilitował Pułtusk. Pokazał nam miasteczko, nie tylko we „Wspomnieniach niebieskiego mundurka”, lecz i w innych utworach.

Do Pułtuska przybyła Międzynarodowa Grupa Poetów (m.in. z Litwy, Niemiec, Grecji) wraz z prezesem Związku Literatów na Mazowszu – dr Teresą Kaczorowską.

Poeci oraz zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną Wiktor Gomulicki wpisany w historię Pułtuska, zwiedzili wystawę „Wiktor Gomulicki piewca nadnarwiańskiego grodu”. Wysłuchali bardzo ciekawej prelekcji prof. Joanny Zajkowskiej o notatkach weneckich Gomulickiego. Spotkanie zakończyło się spacerkiem pułtuskimi śladami pisarza, który poprowadzili pracownicy Muzeum Regionalnego.

PBP im. Joachima LelewelaOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Reklama
 Reklama