:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

XXI DP - Ścigali się po historię po raz dwunasty

„Wyścig po historię”, czyli konkurs wiedzy o historii Pułtuska, połączony z marszobiegiem i konkurencjami sprawnościowymi, jest nieodłącznym elementem obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. W tym roku wystartował po raz dwunasty, a wzięło w nim udział aż 9 drużyn – 3 drużyny gimnazjalne oraz 6 drużyn uczniów szkół podstawowych. Organizatorami wyścigu od początku i niezmiennie są: Pułtuskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela oraz pułtuski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pułtusk.

W tegorocznych zmaganiach, w kategorii klas gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, natomiast w kategorii uczniów szkół podstawowych drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza, - więcej informacji