:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Wypadek w Chmielewie – zatrzymane prawo jazdy

Skrajną nieodpowiedzialnością na drodze wykazał się 43 – letni kierowca, który przez nieprawidłowe wyprzedzanie doprowadził do wypadku. W konsekwencji, policjanci fakultatywnie zatrzymali mu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 kwietnia, ok. godz. 18, na drodze krajowej nr 61, w Chmielewie. Kierujący Saabem, 43 – letni mieszkaniec Warszawy wyprzedzał podczas gdy z przeciwnego kierunku nadjeżdżał inny pojazd. Z uwagi na brak możliwości kontynuowania manewru powrócił na swój pas i uderzył w jadącego w tym samym kierunku Opla, następnie zjechał na drugą stronę drogi, uderzył w balustradę i wywrócił się na bok. Kierowca Saaba był trzeźwy. Wraz z nim w pojeździe podróżował pasażer. Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do pułtuskiego szpitala. Za spowodowanie rażącego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Największymi grzechami kierowców jest zazwyczaj brawura oraz nadmierna prędkość, niektórzy z nich bardzo się spiesząc wyprzedzają na „trzeciego” lub w niedozwolonych miejscach. Od początku 2018 roku doszło do 19 (12 w analogicznym okresie 2017 r.) wypadków na terenie powiatu pułtuskiego podczas, których zginęła 1 (1 w 2017 r.) osoba, a 20 (17 w 2017 r.) zostało rannych. Ich główną przyczyną było przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Wypadki drogowe , - więcej informacji