:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wyciek oleju do Narwi w Ostrołęce. Czy substancja przedostanie się do naszego powiatu?

Komunikaty, Wyciek oleju Narwi Ostrołęce substancja przedostanie naszego powiatu - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 19/10/2019 16:02

Dziś w nocy, ok. godz. 23:25 z elektrowni Energa w Ostrołęce nastąpił wyciek mazutu (ciężki olej opałowy) do kanału wpływającego do Narwi.

Olej wypłynął z elektrowni w wyniku awarii. Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Ostrołęce w specjalnym komunikacie, „znaczna część dostała się do rzeki Narew, stąd na rzece widoczne są plamy oleju. Większość zanieczyszczeń spłynęła już z Ostrołęki w stronę Sielunia i Różana, gdzie odpowiednie służby ustawiły zapory i rękawy absorbujące”.

Całość komunikatu pod tym linkiem.

Szacuje się, że do Narwi dostało się od 3 do 5 ton mazutu. Akcję ratowniczą prowadzi PSP w Ostrołęce.

Czy jest możliwość, żeby substancja przedostała się do powiatu pułtuskiego?

Jak poinformował nas oficer prasowy PSP w Ostrołęce mł. bryg. Robert Chodkowski, rękawy absorbujące rozstawione są w Sieluniu (powiat makowski), gdzie strażacy zatrzymują plamy oleju. Ilość substancji nie jest na tyle duża, aby było prawdopodobne, że pokona znaczną odległość dzielącą powiat makowski i pułtuski, jednocześnie zachowywane są wszelkie środki i działania by do tego nie doszło. Jedyne niebezpieczeństwo stanowią zakola rzeki, gdzie olej może się zbierać.

Mł. bryg. Robert Chodkowski poinformował nas także, że akcja ratunkowa będzie trwać do zmroku, a teren ten będzie stale monitorowany.

Zdjęcie dzięki uprzejmości portalu www.eostroleka.plOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama