:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Wigilia Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Dzisiejsze spotkanie opłatkowe północno – mazowieckiego oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” odbyło się w sali Maneż Domu Polonii w Pułtusku, a poprzedzone zostało Mszą Świętą w bazylice.

Na zaproszenie prezesa stowarzyszenia Krzysztofa Łachmańskiego przybyli znamienici goście, m.in. ks. infułat Marek Smogorzewski – założyciel oddziału, ks. kanonik Wiesław Kosek, Przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” minister Henryk Kowalczyk, Poseł na Sejm Republiki Litewskiej, prezes Związku Polaków na Litwie – Michał Mackiewicz, sekretarz Zarządu Głównego ZPL – Paweł Stefanowicz, prezes Związku Polaków na Białorusi – Andżelika Borys, Przewodnicząca Komisji Oświatowej Polonii Australijskiej – Elżbieta Cesarska, prezes Barskiego Kulturalno – Oświatowego Stowarzyszenia Polaków im. Konfederatów Barskich w Barze na Ukrainie – Olena Czerniak, dyrektor Domu Polskiego w Barze – Małgorzata Miedwiediewa. Na spotkaniu obecni byli także członkowie i sympatycy Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, pułtuscy samorządowcy, wójtowie gmin powiatu pułtuskiego, a także rodacy z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Kazachstanu oraz z dalekiej Australii.

Znakomitą oprawę muzyczną podczas spotkania zapewnił zespół „Aksamitki” z Ukrainy, funkcjonujący przy Domu Polskim w Barze.


Wigilia Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, - więcej informacji