:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Widzisz zagrożenie? Zgłoś je za pomocą krajowej mapy!

Policja, Widzisz zagrożenie Zgłoś pomocą krajowej mapy! - zdjęcie, fotografia

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od blisko 2 lat. Przez ten czas w powiecie pułtuskim zgłoszono ponad tysiąc sygnałów. Biorąc pod uwagę okres od początku tego roku do końca lipca, największym zagrożeniem dla mieszkańców było niestosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń, narzędziu, które powstało w związku z powszechnym rozwojem systemu informatycznego, dowiadujemy się, gdzie i jakie występują zagrożenia. Możemy także sami przekazywać informacje o miejscach niebezpiecznych w naszej okolicy. Okazuje się, że mieszkańcy powiatu pułtuskiego chętnie korzystają z geoportalu. Świadczy o tym liczba zgłaszanych problemów. Mapa jest aktywna od blisko 2 lat. Od tego okresu pułtuszczanie złożyli już ponad 1000 „doniesień”. Od początku 2018 roku otrzymaliśmy 220 sygnałów.

Pośród zgłoszeń dominowały:

- przekraczanie dozwolonej prędkości (54), występujące najczęściej na ul. Wyszkowskiej w Pułtusku,

- używanie środków odurzających (48), i tu wskazywany najczęściej był pułtuski Rynek i Pokrzywnica

- spożywaniu alkoholu w miejscach niedozwolonych (42) w rejonie kanałku przy ul. Aleja Gomulickiego i ul. Glinki

w Pułtusku,

- parkowanie (20) głównie na ul. Piotra Skargi w Pułtusku

- grupowanie się małoletnich (11) zauważane najczęściej na ul. Gajkowicza w Pułtusku

- dzikie wysypiska śmieci (10), które najbardziej irytują mieszkańców Winnicy i Rębkowa.

Dla Policji to istotne informacje. Współpraca z mieszkańcami daje możliwość lepszej orientacji jak i reakcji na dany problem, a co za tym idzie, zapewnienia bezpieczeństwa.

Policjanci apelują, aby w ramach programu „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” nie zgłaszać pilnych interwencji. W tego typu przypadkach należy dzwonić pod numery alarmowe 112 lub 997.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Policja, Pokrzywnica - więcej informacji