:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Warto żyć ekstremalnie!

Tradycja, Warto żyć ekstremalnie! - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 15/04/2019 15:38

zdj. Marek Dąbrowski

To hasło przyświeca Ekstremalnej Drodze Krzyżowej od samego początku. W miniony piątek 12 kwietnia, po Mszy Świętej w pułtuskiej bazylice, o godz. 19, na trasę zieloną – św. Mateusza (dekanat pułtuski), wyruszyli uczestnicy kolejnej EDK.

Jak podaje lider Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w dekanacie pułtuskim Marek Dąbrowski, chęć wyruszenia na trasę św. Mateusza zgłosiło ok. 170 osób. Liczba uczestników, którzy ostatecznie wzięli udział w EDK nie jest oszacowana, gdyż udział w niej wzięły także osoby, które nie dokonały zapisu.

Trasa liczyła ok. 41 km i wiodła z pułtuskiej bazyliki, ul. Benedyktyńską, Kościuszki, przez wał od radzieckiego cmentarza, kaplicę św. Marii Magdaleny, kładkę, kościół na Popławach, wzgórze „Napoleonkę”, lasy Puszczy Białej, wieś Psary Nowiny, Zambski Kościelne, Zambski Letnisko, Szygówek, Pawłówek, Ponikiew i Pułtusk. Do ostatniej, XIV stacji Drogi Krzyżowej przy krzyżu misyjnym przed bazyliką, dotarło 130 osób, co niewątpliwie stanowi rekord, jeśli chodzi o uczestnictwo w tej formie modlitwy w dekanacie pułtuskim.

Uczestnicy EDK rozważali XIV stacji Męki Pańskiej, pokonując własne słabości i trud związany z nocną wędrówką w ekstremalnych warunkach, w sercach niosąc intencje.

ZDJĘCIAOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Reklama
 Reklama