:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

W Prusie uczą się od najlepszych - spotkanie z dyrektorem Milorda

W ramach współpracy z lokalnymi pracodawcami w Zespole Szkół im. B. Prusa odbyło się spotkanie z dyrektorem hotelu i restauracji MILORD Tomaszem Salwinem. Tematyką spotkania była sytuacja na rynku pracy w branży gastronomicznej, wymagania stawiane kandydatom do pracy oraz cenione przez pracodawców kompetencje społeczne i umiejętności zawodowe.

Tomasz Salwin jest ekspertem w tematyce obsługi gości, szkolił m.in. kadrę do obsługi barmańsko – kelnerskiej na EURO 2012. Spotkanie rozpoczął od słów „aby być dobrym pracownikiem trzeba lubić co się robi, mieć pasję, kochać swój zawód, bo tylko wtedy człowiek czuje satysfakcję i radość”. Prowadzący przedstawił dlaczego warto pracować w gastronomii, wymienił zagrożenia związane z tą pracą oraz wyszczególnił, czego oczekuje gość od obsługi w restauracji. Dzięki przedstawionej sylwetce kelnera młodzież może dokonać samooceny i stwierdzić, czy odpowiada wymaganiom stawianym przez pracodawcę oraz zdecydować się na praktyki, a następnie pracę na stanowisku kelnera.

Pożądane cechy pracownika obsługi gości to: wzrost ok. 170 cm, prezencja, sprawność fizyczna, kultura osobista, cierpliwość oraz pogodne usposobienie.

Następnie zaprezentowane zostały kolejne etapy związane z nakrywaniem stołu. Czynność wydawałoby się banalna, ale mająca znaczenie w restauracji. Pod okiem eksperta uczniowie klasy III technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kl. III branżowej szkoły I stopnia w zawodzie kucharz mogli przećwiczyć prawidłowe nakrywanie stołu, w tym zdejmowanie obrusa w obecności gościa bez pokazywania blatu. Ekspert w tematyce obsługi gości udzielił także kilku cennych wskazówek, jak sporządzić dobrą kawę z ekspresu ciśnieniowego.

ZS BP


W Prusie uczą się od najlepszych - spotkanie z dyrektorem Milorda komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły powiatowe, - więcej informacji