:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

W drugą niedzielę września w Zambskach Kościelnych

Historia, drugą niedzielę września Zambskach Kościelnych - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 11/09/2017 12:48

  Cmentarz w Zambskach Kościelnych – to tam spoczywa ok. 300 Żołnierzy 5 Pułku Piechoty „Zuchowaci” z Wilna, którzy w nocy z 6 na 7 września 1939  roku bronili przed hitlerowcami przepraw na Narwi, na linii Gnojno, Ponikiew, Szygówek, Zambski. Przy Ich zbiorowej mogile, w każdą drugą niedzielę września, odbywa się chyba najważniejsza i najbardziej wzruszająca uroczystość patriotyczna nie tylko w gminie Obryte, ale i w całym powiecie pułtuskim, na którą licznie przybywają mieszkańcy Zambsk Kościelnych, całej gminy i powiatu. Oddają hołd „swoim żołnierzom”, pamiętając o ich ofiarnej walce.  Uroczystość zorganizował proboszcz parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych ks. Dariusz Multon, Wójt Gminy Obryte Jan Mroczkowski, przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Stowarzyszenia „Ruch Wspólnot Obronnych”, Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 pułku piechoty z Pułtuska oraz silnej grupy parafian i mieszkańców Zambsk i całej gminy Obryte.  Relacja z uroczystości tylko w PGP, w jutrzejszym wydaniu papierowym i na Pultusk24, gdzie prezentujemy obszerną  Fotogalerię zdjęć .

Reklama

W drugą niedzielę września w Zambskach Kościelnych komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama