:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Wydarzenia, Piknik Husarią - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 14/09/2019 17:05

Dziś o godzinie 15, w ramach VI pikniku z Husarią, rozpoczął się ogólnopolski turniej husarski „O pierścień Lwa Lechistanu – Króla Jana III”. Reprezentanci z całej Polski, próbują swoich sił w turnieju na podzamczu Domu Polonii w Pułtusku.

Piknik husarski potrwa dwa dni. Dziś o godzinie 18, na plaży miejskiej w Pułtusku odbędzie się rekonstrukcja „Bitwy pod Wiedniem. Następnie organizatorzy zapraszają na ognisko z Husarią.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny w pułtuskiej bazylice. Po mszy świętej, uroczysty orszak poprowadzi Król Jan III i Królowa Marysieńka. Uczestnicy wydarzenia spotkają się ponownie na podzamczu Domu Polonii, na widowisku historyczno-edukacyjnym, jakim jest piknik z Husarią. Na przybyłych gości czeka wiele ciekawych atrakcji, m.in. pokaz husarii i gawęda o jej uzbrojeniu, pokaz łuczników czy turniej szermierki.Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama