:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Uroczystość w Sokołowie Włościańskim

155 lat temu, pod Sokołowem i Cyganami, rozegrana została jedna z najkrwawszych bitew powstania styczniowego na terenach Puszczy Białej. Mieszkańcy Sokołowa Włościańskiego oraz okolicznych wiosek pamiętają o Powstańcach – Bohaterach, biorąc udział w corocznych, lipcowych uroczystościach, organizowanych przez władze gminy Obryte oraz proboszcza sokołowskiej parafii. Nie inaczej było i w tym roku, w niedzielę 15 lipca, w 155. rocznicę bitwy.

Uroczystość, połączona z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, rozpoczęła Msza Święta, którą odprawił proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie Włościańskim ks. Mariusz Dołęgowski. Obchody wzbogacił program patriotyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli sokołowskiej szkoły oraz odczyt zarysu historycznego bitwy, który przedstawiła Monika Żebrowska z Muzeum Regionalnego w Pułtusku. Złożono także kwiaty przy Katyńskim Dębie Pamięci Mariana Przychodzkiego oraz przy powstańczej mogile.

Wydarzenia, Obryte - więcej informacji