:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Tężnia solankowa i inne „bajery”

Kompleksowa przebudowa Pasażu Klenczona, budowa tężni solankowej, zagospodarowanie bulwarów, to tylko część zmian, jakie czekają Pułtusk.

1,5 roku trwało ocenianie projektu „Poprawa jakości środowiska miejskiego. Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku”, dzięki któremu sześć stref miejskich zyska zupełnie nowy wygląd i częściowo przeznaczenie. Całkowity koszt projektu to 2 999 914,00 zł, z czego 2 549 926, 90 zł to wysokość dotacji przyznanej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. W ramach projektu zostaną wykonane następujące prace:

Pasaż Klenczona – stworzenie promenady spacerowej, odnowienie układu komunikacji, budowa tężni solankowej, nasadzenia roślinne, elementy małej architektury, oświetlenie, monitoring.

Park Narutowicza – nasadzenie drzew, krzewów oraz roślin okrywkowych, wprowadzenie układu komunikacyjnego, pielęgnacja istniejącej zieleni, wprowadzenie punktów widokowych, elementów małej architektury, oświetlenia i monitoringu.

Bulwary – modernizacja układu komunikacyjnego bulwarów nad głównym kanałem miasta, urządzenie i kształtowanie zieleni nadbrzeżnej, elementy małej architektury, urządzenia sportowo-rekreacyjne, infrastruktura rowerowa, oświetlenie, monitoring.

Park na Skarpie – nowy układ komunikacji, badania geologiczne oraz umocnienie skarpy, wprowadzenie małej architektury rekreacyjno-wypoczynkowej, nasadzenia roślinności niskiej w celu zachowania powiązań widokowych, oświetlenie, monitoring.

Osiedle Wyszkowska – otoczenie terenu roślinnością, stworzenie miejsca rekreacyjno- wypoczynkowego, scena plenerowa, elementy małej architektury, urządzenia sportowo- rekreacyjne.

Obszar funkcjonalny w Grabówcu (teren przy świetlicy) – stworzenie zieleńca z funkcją tematyczną ścieżki dydaktycznej z urządzeniami placu zabaw oraz siłowni plenerowej, nasadzenia roślinne, oświetlenie, monitoring. 

Tężnia solankowa i inne „bajery” komentarze opinie

  • gość 2017-12-04 14:46:02

    to będziemy mieć niedługo drugi Ciechocinek, następny etap budowa sanatorium

  • Niko - niezalogowany 2017-12-04 19:55:17

    Tężnia solankowa - super! Wybudowało Legionowo, po nim zachciała takiej wschodnia Warszawa i teraz Pułtusk, bardzo bardzo fajnie! Jest tylko w tym projekcie szkopuł... Tężnia i solanka z niej spływająca w tym lecznicze opary, które unoszą się w powietrzu przemieszczają się w różnych kierunkach - w zależności od kierunku wiatru +/- uwarunkowania terenu. Przy takiej instalacji dobrze jest siąść i odpocząć dłuższą chwilę, jeśli kierunek wiatru nie będzie odpowiadał usytuowaniu ławek to nie ma większego sensu przebywania przy takim obiekcie. Jeśli ma mieć to choć trochę sensu, to tężnia powinna być punktem centralnym dla otaczających ławek. To bardzo sensowne rozwiązanie. Mam nadzieje, że projekt zostanie zmieniony...

Dodajesz jako: Zaloguj się

Miasto, - więcej informacji