:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Spektakl "NIE kochany" w pułtuskiej bazylice

Dziś w bazylice pułtuskiej, przed każdą mszą świętą, wierni mogli obejrzeć spektakl pt. "NIE kochany", w reżyserii ks. Michała Podgórskiego, przygotowany przez Nieformalną Grupę Teatralną, działającą przy parafii św. Mateusza w Pułtusku. Dzisiejszy spektakl nie jest pierwszym przedsięwzięciem aktorów - amatorów. Każdego roku grupa wystawia przygotowywane przez wiele miesięcy sztuki teatralne, poruszające duchowość człowieka, jego potrzeby, pragnienia, a wszystko oparte na wierze chrześcijańskiej. Tym razem realizatorzy spektaklu pokazali, że w życiu człowieka jest wiele pragnień, jednak najważniejszym jest pragnienie miłości, pragnienie bycia kochanym, bez względu na status społeczny, materialny, osiągnięcia zawodowe, problemy, nałogi, wiek, itp. Fundamentem scenariusza były fragmenty 1 Listu Świętego Pawła do Koryntian. 

Spektakle Nieformalnej Grupy Teatralnej zwykle możemy oglądać podczas okresu Adwentu lub Wielkiego Postu. Wprowadzają wiernych w czas rekolekcji i przygotowań do najważniejszych świąt chrześcijańskich.

Spektakl przygotowali:

Reżyseria - ks. Michał Podgórski

Obsługa techniczna - Robert Lis, Jacek Elak

W rolach głównych - ks. Dariusz Witkowski, s. Barbara Dziadkiewicz, Agata Pastewka, Dominik Pastewka, Danuta Ciszewska, Sławomir Chruściński, Jan Pastewka, Mikołaj Elak, Łukasz Smoleń i inni.

Gościnnie - Zygmunt Dąbrowski, Wiktoria Sepełowska, Kamil Przewłocki

Z życia parafii, - więcej informacji