:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Sezon na skoki spadochronowe trwa w najlepsze. Zarezerwuj skok teraz!

Reklama, Sezon skoki spadochronowe najlepsze Zarezerwuj teraz! - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 24/06/2019 13:13

Skorzystaj z wyjątkowej okazji do skoku ze spadochronem w tandemie i poczuj buzującą adrenalinę!

Skoki spadochronowe w tandemie do doskonały wybór dla każdego, kto chciałby poczuć wolność lotu w przestworzach. Przez długi czas wykonywali je tylko przeszkoleni, doświadczeni skoczkowie. Teraz marzenie o skoku może spełnić niemalże każdy z nas. Zarezerwuj swój skok tandemowy i zobacz, na czym polega skakanie ze spadochronem bez czasochłonnych i drogich szkoleń.

Na czym dokładnie polegają skoki tandemowe? Kto może z nich skorzystać? Ile trzeba będzie za nie zapłacić?

 

Skok spadochronowy w tandemie – co to jest?

Skok tandemowy ze spadochronem to specjalny typ skoku, który przeznaczony jest dla dwóch osób. Technika ta została opracowana pod koniec lat siedemdziesiątych XX wieku w USA. Do nas przywędrowała w latach dziewięćdziesiątych.

Do skoku spadochronowego w tandemie stosuje się specjalny sprzęt – uprząż tandemową, spadochron tandemowy, który może udźwignąć dwóch skoczków jednocześnie, a także spadochron główny, zapasowy oraz automat spadochronowy dla bezpieczeństwa na najwyższym poziomie.

W skokach tandemowych biorą udział pilot tandemu oraz jego pasażer. Pilot to na ogół instruktor spadochroniarstwa, specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Jego obowiązkiem będzie zadbanie o stronę techniczną wydarzenia. Pasażerem w tandemie może zostać praktycznie każdy, kto spełni podstawowe warunki.

Pilot wspólnie z pasażerem są połączeni ze sobą uprzężą. Pilot ma na swoich plecach spadochron wraz z automatem.

 

Czy w tandemie może skoczyć każdy?

Skoki tandemowe są reklamowane jako podniebna rozrywka dostępna dla wszystkich. Czy jednak naprawdę może skoczyć wtedy każdy?

Generalnie, do wzięcia udziału w popularnym „tandemie” nie potrzeba wcześniejszych szkoleń, treningów czy badań lekarskich. Nie oznacza to jednak, że skoki spadochronowe tego rodzaju nie posiadają przeciwwskazań.

Oprócz tak oczywistych jak lęk wysokości czy lęk przed lataniem pojawiają się także te związane ze stanem zdrowia.

 

Przeciwwskazania do skoku w tandemie:

  • limit wagowy – najczęściej do 100-120 kg
  • limit wzrostu – na ogół od 120 cm
  • niestabilność kręgosłupa
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

 

Jak przebiega skok w tandemie?

Skok spadochronowy w tandemie rezerwujemy z wyprzedzeniem – można zrobić to bezpośrednio na stronach internetowych organizatorów, wybierając odpowiedni termin i typ skoku. Można też wybrać voucher upominkowy i podarować komuś skok w prezencie.

Do strefy, w której ma odbywać się skok, przyjeżdżamy ze wskazanym wyprzedzeniem. Na miejscu otrzymujemy odpowiedni strój – kombinezon oraz gogle. Przechodzimy także przez krótkie przeszkolenie, podczas którego instruktor tłumaczy nam, jak zachowywać się podczas skoku.

Gdy wszyscy są już przygotowani do skoku, wchodzą do samolotu, który wylatuje na wysokość 3000 lub 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku wybieramy podczas rezerwacji. Jest ona związana z czasem swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego spadochronu. Swobodne spadanie dla skoku z 3000 metrów wynosi około 30 sekund, z kolei z 4000 metrów – około minuty. To właśnie wtedy skoczkowie lecą w kierunku ziemi z prędkością nawet 200 km/h!

Po osiągnięciu właściwej wysokości pilot otwiera spadochron. Przez kilka minut tandem szybuje nad lądowiskiem, aby w końcu miękko wylądować.

 

Ile trzeba zapłacić za tandemowy skok spadochronowy?

Koszty związane ze skokiem w tandemie wcale nie są spore! W popularnym ośrodku skydive.pl za skok z 3000 metrów zapłacimy 599 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów – 750 złotych.

Można także dokupić usługę rejestracji, aby otrzymać wyjątkową pamiątkę po swoim wyczynie w postaci CD ze zdjęciami i filmem. Wtedy skoki kosztują odpowiednio 899 złotych oraz 1050 złotych.

Rezerwujący skok mogą skorzystać także z szeregu zniżek – dzięki temu spełnienie marzenia o skoku ze spadochronem będzie kosztowało jeszcze mniej!

Podsumowując, gdy marzysz o locie w przestworzach, wybierz skok spadochronowy w tandemie – ta podniebna rozrywka na pewno zapewni Ci niezapomniane wrażenia!

Sezon na skoki spadochronowe trwa w najlepsze. Zarezerwuj skok teraz! komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama