:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Setki tysięcy papierosów w platformie ładunkowej

Sprawy kryminalne, Setki tysięcy papierosów platformie ładunkowej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 6
  • Fotka nr 1 z 6
  • Fotka nr 2 z 6
  • Fotka nr 3 z 6
  • Fotka nr 4 z 6
  • Fotka nr 5 z 6
Portal pultusk24.pl 06/11/2019 14:34

Pół miliona złotych mógł stracić budżet państwa z tytułu niezapłaconych podatków. 500 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, o wartości ponad 350 tys. zł., ujawnili funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego przy współpracy z Zarządem w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Pod koniec października w podwarszawskich Markach funkcjonariusze przeprowadzili czynności ukierunkowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej.

W wyniku połączonych sił mazowieckiej KAS oraz CBŚP, ujawniano nielegalny towar, który przewoził w samochodzie ciężarowym 34 – letni obywatel Polski. Kierowca po usłyszeniu informacji o grożących mu konsekwencjach zdecydował, że dobrowolnie wskaże funkcjonariuszom miejsce ukrycia 25 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W tym przypadku interesująca jest nie skala przemytu, a jego metoda. Nielegalny ładunek znajdował się w specjalnie przygotowanej i przerobionej przestrzeni pod platformą ładunkową. Kierowca samochodu w czasie przesłuchania, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności, deklarując wpłatę ponad 80 tys. zł. Samochód, z uwagi na fakt, że został specjalnie przerobiony i posiadał skrytkę do przewożenia kontrabandy, został zajęty jako dowód w sprawie.

Ujawnione papierosy zostały zabezpieczone w Magazynie Depozytowym Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie jako dowód w sprawie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w WarszawieOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama