:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Sesja popularnonaukowa „Józef Piłsudski i jego czasy”

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku było realizatorem projektu edukacyjnego „Bohater nigdy, nigdy nie umiera” - Józef Piłsudski w pamięci potomnych. Sesja popularnonaukowa „Józef Piłsudski i jego czasy”, która odbyła się dziś w Akademii Humanistycznej była jego zwieńczeniem.

W ramach projektu, wpisanego ustanowieniem Sejmu RP w rok Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się konkurs oratorski, konkurs wiedzowy o życiu i działalności marszałka oraz spektakl słowno – muzyczny wystawiony przez uczniów LO. Podczas dzisiejszej sesji, kończącej projekt, młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz goście pogłębili swoją wiedzę na temat Józefa Piłsudskiego w kontekście czasów, w których żył oraz ludzi, którymi się otaczał, dzięki wykładom prof. dr hab. Adama Koseskiego, prof. Tadeusza Nałęcza, prof. Edwarda Malaka, a także uczniów: Aleksandry Dąbrowskiej (zwyciężczyni konkursu oratorskiego), Kamila Najdera, Krystiana Kosińskiego, Alberta Byrskiego oraz Karoliny Ambroziak. Więcej w kolejnym numerze gazety, wkrótce również relacja filmowa.

Sesja popularnonaukowa „Józef Piłsudski i jego czasy” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, - więcej informacji