:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Pomoc społeczna, Serce Stasia potrzebuje pomocy - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 08/09/2019 10:00

Ponad 130 tysięcy złotych dzieli rodzinę Stasia od spełnienia marzenia – skomplikowanej operacji jego 5 – letniego serduszka...

Wada została wykryta już w okresie prenatalnym. Niespełna dwa tygodnie po narodzinach chłopiec przeszedł pierwsze cewnikowanie serca. Badanie pokazało, jak złożona jest jego wada – tetralogia Fallota z zarośnięciem drogi powrotu komory prawej i skrajny niedorozwój tętnic płucnych.

– Dzień i noc nasłuchiwałam czy mój synek oddycha. Kolejne cewnikowanie serca Stasia w wieku 8 miesięcy dało odpowiedź, że wada jest na razie nieoperacyjna. Stasiu rósł, robił pierwsze kroki i pojawiły się sine usta. Nawet tak mały wysiłek był dla mojego synka ogromnym obciążeniem dla jego serduszka. Dopiero dwa lata później przy kolejnym badaniu lekarze decydują że jest możliwość wykonania zespolenia centralnego. Wtedy przeszedł poważną operację, przy której wystąpiły komplikacje, skutkiem czego była reoperacja. Te operacje poprawiły stan jego zdrowia. Cieszyliśmy się, że synek mógł lepiej funkcjonować, już nie występowało u niego duże zasinienie ust i paluszków oraz już tak się nie męczył jak wcześniej – pisze mama chłopca.

Dziś Staś coraz szybciej się męczy, sinieją mu usta i końcówki palców. Zdaniem lekarzy konieczna jest kolejna operacja. Szansą na korekcję wady daje prof. Carotti – wybitny włoski kardiolog, który specjalizuje się w leczeniu tetralogii Fallota. Dla Stasia to szansa na normalne dzieciństwo.

Od tego marzenia dzieli Stasia i jego rodzinę ponad 130 tysięcy złotych. Na tyle włoscy lekarze oszacowali koszt operacji.

Obecnie na rzecz operacji Stasia przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy, zweryfikowana przez Fundację Siepomaga. Na dzień 31 sierpnia zbiórkę wsparło 101 osób, na łączną kwotę 6 549 zł, z 130 430 zł potrzebnych na operację. Pieniądze można wpłacać pod adresem https://www.siepomaga.pl/operacja-stasia.

Staś jest podopiecznym Fundacji Serce Dziecka, pomóc można również wpłacając darowizny na konto nr 17 1160 2202 0000 0000 8297 2843 wpłaty z dopiskiem „ZC-8583 KONSTA Konieckiewicz Stanisław”, do czego oczywiście gorąco zachęcamy!Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama