:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Sensacyjne odkrycie w pułtuskiej Bazylice

W aktualnym numerze PGP, Sensacyjne odkrycie pułtuskiej Bazylice - zdjęcie, fotografia

Minęły 24 lata, od momentu, kiedy całą Polskę, a także Europę obiegła wiadomość o odkryciu renesansowych polichromii na sklepieniu pułtuskiej kolegiaty. Wydawało nam się wtedy, że Bazylika odkryła już przed nami wszystko, co ma najpiękniejszego. Nic bardziej mylnego. Kolejne remonty przyczyniały się do tego, że świątynia piękniała z dnia na dzień. Wszystko dzięki uporowi proboszcza ks. Wiesława Koska, wsparciu parafian i ludzi dobrej woli. Wreszcie przyszedł czas na przeprowadzenie prac konserwatorskich chóru muzycznego z zabytkowym prospektem organowym. Te przyniosły kolejne, niezwykłe i sensacyjne odkrycie – na podniebiu chóru odnaleziono dzieła sztuki pochodzące z przełomu XVII i XVIII wieku.

O tych rewelacyjnych odkryciach, z proboszczem parafii św. Mateusza w Pułtusku Księdzem Prałatem Wiesławem Koskiem, rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Wywiad w najnowszym, dzisiejszym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.

W aktualnym numerze PGP, - więcej informacji