:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Rodzina zdrowo się trzyma - piknik w Kowalewicach Włościańskich

1 lipca, z okazji rozpoczętych wakacji, Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Świerczewianka” wraz z partnerem Gminą Świercze, zorganizowało festyn rodzinny „Rodzina zdrowo się trzyma”, na terenie świetlicy wiejskiej w Kowalewicach Włościańskich. Impreza została dofinansowana przez PZU Życie.

Przeprowadzone zostały pokazy pierwszej pomocy przez ratownika medycznego, a najmłodsi uczestnicy zajęć praktycznych otrzymali dyplomy „Małego Ratownika”, druhowie z OSP Świercze wraz z ratownikiem medycznym w warunkach ćwiczebnych zaprezentowali akcję udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Organizatorzy zadbali o propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozdając uczestnikom kamizelki i elementy odblaskowe. Uroczystość uświetniły występy uczniów szkoły podstawowej w Strzegocine, pomimo wakacji dzieci występowały pod kierunkiem swoich nauczycieli i Katarzyny Majewskiej – dyrektor szkoły. Występy uświetniła grupa tanecznej pod kierunkiem Renaty Jadkowskiej, DJ Szczypior (Mateusz Szczypiński) nie żałował głosu, a zabawy z animatorami angażowały wszystkich bez wyjątku. Dzięki sponsorom Sławomirowi Lenarcikowi ZM Lenarcik – mieliśmy okazję skosztować kiełbaski z grilla, wyroby mleczarskie Polmleku podarował Andrzej Grabowski. Świetnie zaprezentowała się grupa motocyklistów w składzie, której dali się zauważyć nasi mieszkańcy. Dla uczestników wielką atrakcją była przejażdżka motocyklami. Pomimo chłodnej pogody uśmiechy gościły na twarzach uczestników, którzy chętnie korzystali z „poprawy fryzur”, czy ekstra makijażu w wykonaniu Beaty Leszkiewicz – dyrektor szkoły w Świeszewie i Beaty Geszejter ze szkoły w Strzegocinie. Najmłodsi mogli się wyhasać w dużej zjeżdżalni, w basenie z kulkami, trampolinach i basenie z kulami wodnymi. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego festynu i uczestnikom za tak liczne przybycie pomimo chłodnej aury pogodowej i wiszącego na włosku deszczu. Wasza obecność to motor do dalszego działania, wierzymy też, że uzyskana wiedza praktyczna udzielania pierwszej pomocy zostanie w pamięci, oby nie była nigdy potrzebna, kamizelki i elementy odblaskowe wykorzystacie dla własnego bezpieczeństwa na drogach.

Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów „Świerczewianka”

Wójt Gminy Świercze Adam Misiewicz

WIĘCEJ ZDJĘĆ DO OBEJRZENIA NA STRONIE INTERNETOWEJ GMINY ŚWIERCZE


Wydarzenia, Świercze - więcej informacji