:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Historia, Rocznica wybuchu powstania styczniowego Sokołowie Włościańskim - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 22/01/2019 15:05

Dziś, 22 stycznia, w 156. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, mieszkańcy gminy Obryte oddali hołd walczącym w obronie Ojczyzny. Uroczystość odbyła się przy mogile powstańczej w Sokołowie Włościańskim. Przypomnijmy – na terenie gminy Obryte rozegrała się jedna z najkrwawszych bitew powstania styczniowego – bitwa pod Sokołowem i Cyganami.

W dzisiejszym uroczystym apelu przy mogile udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych – wójt gminy Sebastian Mroczkowski, sekretarz gminy Mirosław Barszcz, przedstawiciele duchowieństwa – ks. Mariusz Dołęgowski proboszcz parafii w Sokołowie Włościańskim, ks. Dariusz Multon proboszcz parafii w Zambskach Kościelnych. Nie zabrakło oczywiście młodzieży szkolnej ze sztandarami oraz nauczycieli – ze szkoły w Obrytem, Sokołowie i w Zambskach. Wartę honorową wystawiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 pułku piechoty z Pułtuska z dowódcą Leszkiem Topólskim – uczniowie i absolwenci klas mundurowych z pułtuskich szkół – ZSZ im. Jana Ruszkowskiego, CNB – Feniks oraz uczniowie z ZS im. Bolesława Prusa.

ReklamaOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama