:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C rozproszone chmury

Remont dachu, elewacji i parkanu pułtuskiego liceum

Powiat, Remont dachu elewacji parkanu pułtuskiego liceum - zdjęcie, fotografia

30 lipca powiat pułtuski podpisał umowę na remont dachu, elewacji i parkanu przy Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku. Wykonawcą prac będzie wyłoniona w przetargu pułtuska firma PHU BUDOMUR.

W ramach zadania „Zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku z 1440 roku w celu zabezpieczenia, zachowania i utrwalenia zabytku – remont dachu, elewacji i parkanu” zostaną wykonane roboty budowlane polegające m.in. na remoncie dachu – wymiana uszkodzonych elementów drewnianych, zabezpieczenie istniejącej więźby środkami biobójczymi i ognioochronnymi, wymiana dachówki, remont kominów, remoncie elewacji zewnętrznej – roboty tynkowe naprawcze i renowacyjne tynków zewnętrznych cokołu i muru do wysokości 2,0 m, zabezpieczenie przeciwwilgociowe powierzchni ścian, nałożenie i pomalowanie tynków, wzmocnienie pozostałych tynków starych, naprawa gzymsów i obramowań, wymiana obróbek blacharskich parapetów zewnętrznych, gzymsów i obróbki balkonu. Ponadto wykonana zostanie izolacja fundamentów szlamami mineralnymi, drenaż opaskowy wokół budynku, bezinwazyjne osuszanie ścian budynku, wymiana instalacji odgromowej oraz remont parkanu betonowego – naprawa i malowanie tynków, malowanie elementów metalowych bramy i furtki.

Wartość prac wyniesie 1 878 435, 90 zł. Zadanie współfinansowane zostanie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Ochrona zabytków oraz Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Zakończenie prac zaplanowano na 31 października 2018 r.

źródło. www.powiatpultuski.pl

Powiat, - więcej informacji