:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Rajd rowerowy po Puszczy Białej

Wydarzenia, rowerowy Puszczy Białej - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 01/05/2019 15:00

W niedzielę 28 kwietnia, odbył się XIII Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku.

Tuż przed startem, na rynku nastąpiła odprawa, którą przeprowadziła st. sierż. Magdalena Dziczek z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, specjalistka od profilaktyki. Udzieliła ona wielu rad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerzystów po drogach publicznych. Cykliści z Pułtuska, Nasielska, Węgrzynowa oraz pan Wojciech z Gdańska, nie zważając na pogodę, pojechali na trasę przez następujące miejscowości: wałami przeciwpowodziowymi do Kruczego Borku – Zatory – Drwały – Cieńsza – Rezerwat Wielgolas – Bartodzieje – Nadleśnictwo Pułtusk i powrócili do Pułtuska.

Zgodnie z założeniem i charakterem podczas rajdu uczestnicy mogli podziwiać piękne krajobrazy, zabytki architektury, rezerwaty przyrody oraz pogłębić wiedzę o historii regionu i mieszkańcach Puszczy Białej. Po dotarciu do Zator grupa obejrzała zespół parkowo-pałacowy i folwarczny oraz kościół parafialny p.w. Św. Małgorzaty - najcenniejsze zabytki i obiekty historyczne. Uczestnicy rajdu wysłuchali informacji o burzliwych dziejach i zachodzących zmianach społecznych oraz o kolejnych właścicielach majątku, którzy mieli decydujący wpływ na jego wygląd i kondycję finansową. W dalszej drodze grupa usłyszała informacje o ciekawych miejscach, godnych uwagi i odwiedzin, jakimi niewątpliwie są: zespół dworski z 1897 roku w Gładczynie, wieś Lemany i odkryte tam cmentarzysko ciałopalne z okresu lateńskiego oraz rezerwat przyrody Wielgolas, który jest fragmentem starodrzewu o cechach zespołu naturalnego. W drodze powrotnej, po pokonaniu piaszczystego duktu z Bartodziej do Popław, uczestnicy rajdu zatrzymali się na urokliwym dziedzińcu Nadleśnictwa Pułtusk. Obejrzeli Dąb Papieski oraz przystąpili do zapowiadanego na starcie quizu wiedzy, dotyczącego tego co usłyszeli i zobaczyli na trasie rajdu. Rajdowicze ochoczo i prawidłowo odpowiadali na zadawane pytania, a w dowód uznania otrzymali upominki od autora pytań. Atmosfera rajdu była bardzo sympatyczna, sprzyjała zacieśnianiu więzi.

Celem naszej wyprawy rowerowej było promowanie aktywnego wypoczynku oraz walorów turystycznych i przyrodniczych okolic Pułtuska, propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym.

Organizator rajdu składa wielkie podziękowania Panom Bogdanowi i Ryszardowi ze Straży Miejskiej, za opiekę nad tymi co złapali „gumę” i za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas rajdu.
 

MOSiR
Janusz PawlakOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama