:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Rajd rowerowy po Puszczy Białej

W niedzielę 20 maja odbył się XII Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku. Cykliści z Pułtuska i okolic przy pięknej pogodzie pojechali na trasę przez następujące miejscowości: Ponikiew – Tocznabiel – Zambski Kościelne – Obryte – Wielgolas – Bartodzieje i powrócili do Pułtuska.

Zgodnie z założeniem i charakterem, podczas rajdu uczestnicy mogli dowiedzieć się o historii regionu – mieszkańcach Puszczy Białej, osadnictwie i o ich dziejach. Po dotarciu do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Małgorzaty i Rafała Jackowskich w Obrytem na rajdowiczów czekało sporo atrakcji. Przemili gospodarze przygotowali małe co nieco dla pokrzepienia sił. Cykliści mogli również zobaczyć konie w stadninie i podziwiać umiejętności jeździeckie Pani Aleksandry (córki gospodarzy) instruktorki jazdy konnej i opiekunki koni w stadninie. Pokaz ujeżdżenia był atrakcją zarówno dla dzieci jak i osób starszych. Zapowiadany na starcie quiz wiedzy o tym co usłyszą i zobaczą uczestnicy podczas rajdu zaczął się od pytań: W którym roku założono ponownie wieś Tocznabiel i skąd byli osadnicy? W którym roku powstało Nadleśnictwo Pułtusk? Czy Zambski Kościelne były miastem i w jakich latach? Ilu żołnierzy 5. Pułku Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego „Zuchowaci” z Wilna poległo w dniach 6 i 7 września 1939 r. i czy są pochowani na cmentarzu parafialnym w Zambskach? Na te i inne pytania chętnie i prawidłowo odpowiadali starsi i dzieci. Wszyscy otrzymali upominki od autora pytań. Na zakończenie, w drodze powrotnej uczestnicy rajdu obejrzeli Dąb Papieski, który rośnie przy budynku Nadleśnictwa Pułtusk. Celem naszej wyprawy rowerowej było promowanie aktywnego wypoczynku oraz walorów turystycznych i przyrodniczych okolic Pułtuska, propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym. Organizator rajdu składa podziękowania Panom ze Straży Miejskiej za udział w zabezpieczaniu rajdu.

Janusz Pawlak MOSiR


Wydarzenia, Obryte - więcej informacji