:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Rajd rowerowy na 100 – lecie PKOL

Wydarzenia, rowerowy lecie - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 20/10/2019 10:00

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku, w dniu 12 października, zaprosił wszystkich chętnych na rodzinny rajd rowerowy z okazji 100 – lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Bo właśnie 12 października 1919 roku w Krakowie zawiązano Komitet Udziału Polski w Igrzyskach Olimpijskich przekształcony później w Polski Komitet Igrzysk Olimpijski i ostatecznie w (od 1925) Polski Komitet Olimpijski.

Trasa październikowego rajdu przebiegała przez urokliwe tereny turystyczne do Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie. Rozpieszczani po drodze promieniami słońca rowerzyści mieli okazję podziwiać prawdziwą polską, złotą jesień.

Pobyt w Pniewie rozpoczęli od zwiedzania Kuźni Kurpiowskiej, która jest miejscem spotkań ludzi, działających na rzecz dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu, kultywujących tradycje Białej Puszczy Kurpiowskiej.

Kolejnym punktem rajdu było wspomnienie o początkach polskiego ruchu olimpijskiego, najwybitniejszych olimpijczykach oraz fakcie, że sport ma siłę oddziaływania społecznego, jest częścią kultury i potwierdza niezłomność idei olimpijskiej. Z wiedzy o Polskim Komitecie Olimpijskim i Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim został przeprowadzony quiz wśród uczestników rajdu. Tomasz Sobiecki zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk (uczestnik rajdu) wręczył upominki przekazane przez ambasadora Witolda Rybczyńskiego przewodniczącego Komisji ds. współpracy z Polonią Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a nagrody związane z bezpieczeństwem w jeździe rowerem, które wręczył Marek Siekierski prezes Stowarzyszenia Klubu Przyjaciół Wyszkowa. Ostatnim akcentem pobytu w Kuźni Kurpiowskiej był poczęstunek specjałami przygotowanych przez Halinę Witkowską prezeskę Stowarzyszenie Puszcza Biała – Moja Mała Ojczyzna. Uczestnicy rajdu w świetnych humorach dotarli do Pułtuska, a na liczniku było 36 km wspaniałego wypoczynku i mile spędzonego czasu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pułtusku dziękuje wszystkim rowerzystom za udział w tegorocznych wyprawach rowerowych i serdecznie zaprasza na kolejne rajdy.

Dziękujemy Straży Miejskiej z Pułtuska za zabezpieczenie rajdu.

MOSiR Janusz PawlakOgłoszenia PREMIUM

Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama