:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C bezchmurnie

Radni za przekształceniem

Samorząd, Radni przekształceniem - zdjęcie, fotografia

W głosowaniu imiennym Radni Miejscy podjęli w środę 21 lutego uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach w filię Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Głosowanie poprzedziła długa i merytoryczna dyskusja radnych oraz stanowiska dyrektorów szkół – Anny Kamińskej (PSP 1), Teresy Piotrowskiej (PSP Boby), Krzysztofa Łachańskiego (PSP 4), a także sołtysa wsi Boby Henryka Godlewskiego.

Przypomnijmy, na początku 2016 roku pojawił się pomysł likwidacji szkoły, która już wtedy przynosiła straty. Groźba zamknięcia szkoły wisiała nad placówką od kilku lat. Powodem była coraz mniejsza liczba uczniów, a co za tym idzie wysokie koszty utrzymania. Rodzice protestowali, a dzieci pisały listy do burmistrza. Czarne chmury nad szkołą rozwiało spotkanie, które odbyło się 19 lutego 2016 r. Zadecydowano wtedy o niezamykaniu placówki, jednak zobowiązano dyrekcję do wprowadzenia oszczędności i dążenia do zwiększenia liczby uczniów.

Tak się jednak nie stało. Projekt uchwały został przedłożony radnym na wniosek zastępcy burmistrza Róży Krasuckiej – Rok temu liczyliśmy, że tych dzieci będzie więcej, ale nie przybyło, wręcz przeciwnie. Dało nam to do myślenia, czy jest sens utrzymywania 8 – klasowej szkoły w Bobach – mówiła na sesji Róża Krasucka, która jednocześnie wskazała na słuszność przekształcenia placówki w filię PSP nr 1 – Jest to szkoła z tradycjami, są tam kameralne warunki, a dyrektor Teresa Piotrowska będzie mogła pełnić funkcję wicedyrektora, jeśli szkoła będzie miała 12 oddziałów, a tak się stanie. Ponadto zastępca burmistrza Róża Krasucka zapewniła, że żaden z nauczycieli nie straci pracy!

Za przekształceniem głosowali radni: Paulina Borek, Cezary Gemza, Konrad Kłosiński, Barbara Król, Adam Nalewajk, Mariusz Osica, Ryszard Rutkowski, Andrzej Wydra, przeciwni byli radni: Ryszard Befinger, Tadeusz Ochtabiński, Franciszek Piórek, Agnieszka Zaleska, wstrzymali się radni: Sławomir Krysiak, Artur Miller, Bogdan Pieńkos, Adam Prewęcki, Ireneusz Purgacz i Stanisław Zaremba.

Relacja z sesji w nadchodzącym wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej, we wtorek 27 lutego. Niebawem relacja filmowa.


Samorząd, - więcej informacji