:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Pułtuskie Dni z Niepodległą

Równo miesiąc przed 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, w czwartek 11 października, w Galerii Sztuki 4 Strony Świata, zainaugurowano Pułtuskie Dni z Niepodległą, których organizatorami są: Samorząd Gminy Pułtusk, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Archiwum Państwowa w Warszawie oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne, Społeczny Komitet Ziemi Pułtuskiej Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Kalendarz trzydniowych obchodów otworzyła wystawa zatytułowana „Pułtuskie drogi do niepodległości”. Przybyłych do galerii powitała p.o. dyrektora Muzeum Regionalnego Olga Chełstowska. Wykład wygłosił prof. Akademii Humanistycznej Radosław Lolo. Wręczono podziękowania wszystkim zaangażowanym w powstanie wystawy oraz w organizację obchodów Pułtuskich Dni z Niepodległą. Za pomysł i zorganizowanie całego przedsięwzięcia w szczególny sposób podziękowała wyznaczona do pełnienia funkcji burmistrza Dorota Subda.

Poniżej szczegółowy plan dalszych obchodów, które potrwają do soboty 13 października.


Wydarzenia, - więcej informacji