:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Pułtuski Dzień Sapera

Dziś, na terenie Domu Polonii w Pułtusku, z okazji obchodzonego 16 kwietnia Dnia Sapera, odbyła się uroczystość złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Saperów poległych przy rozminowaniu północnego Mazowsza oraz Pułtuska. Przedstawiciele władz lokalnych samorządów – gminy Pułtusk i powiatu pułtuskiego, kombatanci, przedstawiciele pułtuskich stowarzyszeń, organizacji społecznych i politycznych, instytucji, szkół i przedsiębiorstw złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniających poległych Saperów. Wcześniej odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego i wysłuchano przemówienia prezesa koła nr 24 Stowarzyszenia Saperów Polskich gen. bryg. w st. spocz. dra Bogusława Bębenka.

Podniosłość niewątpliwie podkreśliła obecność sztandarów oraz warta honorowa, którą wystawił pułtuski pododdział Jednostki Strzeleckiej 1313. Uroczystość poprowadziła Marta Tyszkiewicz - Wymysłowska.

Wydarzenia, - więcej informacji