:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C pochmurno z przejaśnieniami

Pułtuska Amatorska Liga Koszykówki wystartowała

Po kilkumiesięcznej przerwie ruszyła kolejna edycja Pułtuskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki.

W tym sezonie start nie był zbyt imponujący, bo do rozgrywek przystąpiły tylko trzy zespoły: Kojoty, Szynszyle, No Name. Mamy jednak nadzieję że Liga się rozkręci i kolejne zespoły wkrótce dołączą do rozgrywek. Tegoroczna PALK rozgrywana będzie systemem GRAND PRIX. A więc w każdym z 5 turniejów (jeden w miesiącu) dopuszcza się dowolną liczbę startujących zespołów, które zdobywają punkty za zajęte miejsce (20,15,10 itd). Suma punktów w 5 turniejach pozwoli na ustalenie mistrza PALK 2017/18.

W pierwszym turnieju rozgrywanym systemem każdy z każdym zwyciężyła drużyna „Szynszyle”, grająca w składzie: Nieroda Kacper, Gregajtys Paweł, Romanowski Mikołaj, Gołębiewski Stanisław, Gródek Jakub, Rębecki Daniel.

Pojedynki były bardzo wyrównane, choć poziom zawodów nie zachwycał. Królem strzelców został Jakub Gródek, który w dwóch meczach zdobył 48 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Maciej Wydra – 23pkt., Przemek Wydra – 21 pkt., Paweł Tkaczyk – 19.

W poszczególnych meczach uzyskano następujące wyniki:

Kojoty – Szynszyle 41 – 37

Kojoty – No Name 31 – 46

No Name – Szynszyle 33 – 45

Zapraszamy wszystkie chętne drużyny do udziału w następnych turniejach. Zapisy do rozgrywek PALK 2017/18 przyjmujemy pod numerami telefonów: 23 692 02 67 (MOSiR) e-mail: [email protected] lub 509323207 (Kamil Bulwicki) e-mail: [email protected]