:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Przez zabawę do nauki – dzielnicowy z przekazem do najmłodszych

Policja, Przez zabawę nauki dzielnicowy przekazem najmłodszych - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 21/08/2019 12:17

Wiek przedszkolny to najwłaściwszy czas na kształtowanie prawidłowych postaw dzieci w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości podstawowych znaków drogowych i numerów alarmowych.

Policjanci są głęboko przekonani, że spotkania przyniosą oczekiwane efekty w latach następnych w rozwoju młodego człowieka, dlatego tak chętnie organizują prelekcje z najmłodszymi. W ostatnim czasie dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu „Faustynka”. Tematem prelekcji asp. Radosława Pomaskiego były „Bezpieczne wakacje”. Policjant omówił niebezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, wskazał miejsca właściwe, czyli te, na których jest ratownik oraz miejsca, z których można korzystać, tzn. plaże strzeżone. Omówił także bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz właściwe poruszanie się na rowerze, hulajnodze czy rolkach i wskazał miejsca do tego przeznaczone. Ponadto zaznaczył bezpieczne korzystanie z Internetu i przestrzegł dzieci przed osobami obcymi, które mogą się pojawić w rejonie ich domów, a w razie ich wystąpienia wskazał konieczność powiadamiania odpowiednich służb. Kończąc spotkanie dzielnicowy udzielił instruktażu na temat prawidłowego korzystania z numeru alarmowego.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w PułtuskuOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama