:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Przedszkolaki z miejskiej „Piątki” dla Niepodległej

„Moja rodzina, moje miasto, moja Ojczyzna” - pod takim tytułem dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Pułtusku przygotowały przedstawienie z okazji uroczystych obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystość, która odbyła się w czwartek 17 maja, w sali Kina „Narew” Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, przedszkolaki zaprosiły nie tylko swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków, babcie, koleżanki i kolegów, ale także przyjaciół przedszkola – m.in. zastępcę burmistrza Andrzeja Popowicza, dziekana dekanatu pułtuskiego ks. Wiesława Koska, prezes Oddziału Powiatowego ZNP Marię Korbal, I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku nadkom. Pawła Antośkiewicza, dyrektor MCKiS w Pułtusku Izabelę Sosnowicz – Ptak, przedstawicielkę Nadleśnictwa Pułtusk Annę Sokalską, przedstawiciela Muzeum Regionalnego w Pułtusku Mariana Kozickiego oraz dyrekcję pułtuskich szkół, przedszkoli i miejskiego żłobka. Zebranych powitała dyrektor przedszkola Anna Dubaj.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie tej uroczystości, podziękować za to, że mogliśmy poczuć się dzisiaj dumni z tego, że jesteśmy Polakami i że mamy w Pułtusku takie wspaniałe dzieciaki, od których możemy uczyć się patriotyzmu, wspólnego przeżywania naszej historii i szacunku do tradycji – zwrócił się do małych artystów i zgromadzonej publiczności zastępca burmistrza Andrzej Popowicz.

Program artystyczny dzieci przygotowały pod kierunkiem nauczycieli – Róży Makowskiej, Krystyny Żurawińskiej i Jolanty Figurskiej.


Przedszkola, - więcej informacji