:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Prawdziwa lekcja historii w Pniewie

Historia, Prawdziwa lekcja historii Pniewie - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 28/05/2017 23:14

  10 lat temu, Zespół Szkół w Pniewie przyjął patrona – Żołnierzy Armii Krajowej. Z tej okazji, w niedzielne południe, 28 maja, przy mogile Anny i Stanisława Dąbkowskich, w lesie na pograniczu Pniewa i Lutobroku, gdzie 24 maja 1944 roku Anna i Stanisław, córka i ojciec, żołnierze AK z obowdu Rajski Ptak - placówka Pniewo, zginęli z rąk gestapo, odbyła się wyjątkowa, podniosła i niezwykle wzruszająca uroczystość. Dziś, dla lokalnej społeczności, a w szczególności dla uczniów pniewskich szkół, Anna i Stanisław Dąbkowscy są Bohaterami, dlatego dzieci i młodzież wraz z dyrektorem Krzysztofem Gierkiem, postanowiła uczcić Ich pamięć organizując z pomocą wójta gminy Zatory Grzegorza Falby oraz pod patronatem honorowym Ministra Henryka Kowalczyka nie tylko przepiękną uroczystość, ale przede wszystkim prawdziwą lekcję historii, która z pewnością na długi czas zapadnie w sercach przybyłych tego dnia do pniewskiego lasu.  Pełna relacja z uroczystości niebawem w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.   Zdjęcia do obejrzenia w naszej Fotogalerii

Reklama

Prawdziwa lekcja historii w Pniewie komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama