:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Ponad 380 tys. na gospodarkę odpadami dla gminy Zatory

Samorząd, Ponad gospodarkę odpadami gminy Zatory - zdjęcie, fotografia

Gmina Zatory otrzymała ponad 380 000 zł dotacji z funduszy europejskich na budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Umowę o dofinansowanie projektu podpisała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Zatory Grzegorz Falba.

Inwestycja będzie kosztowała blisko 500 tys. zł, a unijne wsparcie wyniesie prawie 385 tys. zł. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest uzupełnieniem funkcjonującego na terenie gminy systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Inwestycja obejmie: utwardzenie powierzchni, zakup i montaż wiaty magazynowej na odpady i otwartych kontenerów oraz zakup wagi samochodowej. Pojawią się też magazyny do przechowywania odpadów niebezpiecznych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz do magazynowania odpadów i przedmiotów przeznaczonych do ponownego użycia. Pracownicy otrzymają kontener socjalny. Powstaną instalacje: kanalizacyjna, elektryczna, oświetleniowa, monitoringowa oraz alarmowa. Pojawi się również ścieżka edukacyjna z nasadzeniem zieleni, ławkami, tablicami edukacyjnymi i informacyjnymi.

Źródło: www.mazovia.pl

Samorząd, Zatory - więcej informacji