:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Policjanci zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

Policja, Policjanci zabezpieczyli papierosy akcyzy - zdjęcie, fotografia

Pułtuscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad kilkaset sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar należał do mieszkańca Pułtuska. Mężczyzna przechowywał go w gołębniku.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości gospodarczej ustalili podejrzanego o czyn z kodeksu karno – skarbowego. Policjanci pojawili się na terenie jego posesji w zeszły piątek. W trakcie sprawdzania pomieszczeń gospodarczych znaleźli kilkaset papierosów niewiadomego pochodzenia. Właścicielowi nielegalnego tytoniu grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Obecnie trwa szacowanie wstępnych strat powstałych na szkodę Skarbu Państwa oraz wyjaśniane są wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również skąd mieszkaniec Pułtuska miał zabezpieczone wyroby.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Policja, - więcej informacji