:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Policjanci przejęli nielegalne papierosy

Policja, Policjanci przejęli nielegalne papierosy - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy pow. bialskiego, 33 – letni kierujący i 24 – letnia pasażerka przewozili w samochodzie blisko 80 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Wpadli podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez pułtuskich policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Do przejęcia przez pułtuskich mundurowych kontrabandy z audi doszło w niedzielę 2 września, około godz. 19. Podczas interwencji, zachowanie 33 – letniego kierującego oraz 24 – letniej pasażerki wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Policjanci postanowili sprawdzić, czy czasem powodem nerwowego zachowania nie jest przewożony przez nich ładunek. Nie pomylili się. W bagażniku audi znaleźli 3998 paczek papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy skarbowej. Kierowca i podróżująca z nim kobieta trafili do celi, pojazd został przewieziony na policyjny parking a nielegalne papierosy zabezpieczone przez śledczych.

Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego mienia.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Policja, - więcej informacji