:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Policjanci kontrolują autokary

Policja, Policjanci kontrolują autokary - zdjęcie, fotografia

Koniec roku szkolnego to sezon wycieczek. Pułtuscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przed wyruszeniem dzieci w podróż sprawdzają stan techniczny autokarów. Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku zachęca organizatorów wyjazdów szkolnych do skorzystania z tej możliwości przed wyruszeniem w trasę.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na organizowane przez szkoły wycieczki do dla Policji bardzo ważna sprawa. Priorytetem funkcjonariuszy jest zapobieganie sytuacjom, które mogą spowodować zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie jeżeli chodzi o dzieci i młodzież. W związku z tym, że rozpoczął się okres wzmożonych wyjazdów szkolnych, Policja na terenie woj. mazowieckiego przeprowadza szereg akcji prewencyjnych mających na celu zapewnienie maximum bezpieczeństwa ich uczestnikom. Jedną z takich akcji są kontrole autokarów przewożących uczestników wycieczek. Policja zachęca opiekunów, przede wszystkim do powiadamiania o takich wyjazdach, co umożliwi przeprowadzenie gruntownej kontroli autokaru, jego stanu technicznego i wyposażenia, jak też do sprawdzenia stanu trzeźwości i wymaganych dokumentów przez kierowcę. Organizatorzy wycieczek, którzy chcą, aby autokar przed wyjazdem został skontrolowany przez Policję, powinni ten fakt zgłosić pisemnie z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Uczestnikom szkolnych wyjazdów życzymy niezapomnianych wrażeń na wycieczce oraz bezpiecznej, szerokiej drogi.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Policja, - więcej informacji